Liga Mistrzów już dziś – Anwil gra w Niemczech

Nastawiony na walkę w Europie Anwil Włocławek we wtorkowy wieczór zainauguruje sezon 2019/20 w Lidze Mistrzów meczem z niemieckim Rasta Vechta. Transmisja o 20:00 w stacji Eurosport 2.
Ricky Ledo / fot. A. Romański, plk.pl

Włocławianie w poprzednim sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów dopiero debiutowali. Był to powrót Anwilu do gry w Europie po wieloletniej przerwie. Zespół Igora Milicicia zakończył rozgrywki grupowe z bilansem 4-10, choć szans na lepszy wynik było kilka (aż 3 przegrane dogrywki).

Celem na ten sezon jest już nie tylko dobre pokazanie się. Anwil mierzy w awans z grupy, czyli miejsce w górnej czwórce w swojej grupie. Rywalami włocławian będą: AEK Ateny (Grecja), San Pablo Burgos (Hiszpania), Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez (Francja), Telenet Antwerpia Giants (Belgia), Teksut Bandirma (Turcja), Hapoel Jerozolima (Izrael) i Rasta Vechta (Niemcy).

Anwil rozpocznie rywalizację od wyjazdu do Niemiec, gdzie zmierzy się z rewelacją poprzedniego sezonu Bundesligi. W poniedziałek przedstawialiśmy rywala włocławian TUTAJ>>.

Zdaniem bukmacherów to gospodarze są faworytem, jednak Anwil w tym przypadku wydaje się być nieco niedoceniony. Zespół prowadzony przez Igora Milicicia wcale na papierze nie odstaje od rywali, a w swoim składzie ma może nawet więcej indywidualności.

Wszystko jednak zweryfikuje boisko, a na nie koszykarze wybiegną dziś (we wtorek) o godzinie 20. Transmisja spotkanie w Eurosport 2. Warto także dodać, że szacunkowo około 90 kibiców z Włocławka ma się pojawić na tym meczu.