Liga Mistrzów – rywale Rosy ciekawi, ale w zasięgu

Share on facebook
Share on twitter

Klub z Radomia nie może narzekać na wyniki losowania – rywale są ciekawi, ale żaden z nich nie powinien być całkowicie poza zasięgiem wicemistrzów Polski.

Rosa Radom (Fot. Tomasz Fijałkowski)
Rosa Radom (Fot. Tomasz Fijałkowski)

W czwartkowe popołudnie przeprowadzono losowanie nowych europejskich rozgrywek – koszykarskiej Ligi Mistrzów. Wbrew nazwie, wystartuje w niej niewielu mistrzów, ale rywalizacja zapowiada się całkiem interesująco.

Nasz jedyny reprezentant, Rosa Radom, znalazł się w Grupie C, w której zagra 8 zespołów. Zmierzy się z następującymi zespołami: ASVEL Lyon Villeurbanne (Francja), EWE Baskets Oldenburg (Niemcy), PAOK Saloniki (Grecja), Neptunas Kłajpeda (Litwa), BK Ventspils (Łotwa). Stawkę uzupełnią dwie drużyny z eliminacji – zwycięzcy pojedynków Usak (Turcja) – AEK Larnaca/Cluj oraz Benvica/Varese – Szolnoki (Węgry).

Większość zespołów to znane na europejskiej arenie drużyny, z których najsilniejszy wydaje się mistrz Francji z Lyonu, którego właścicielem jest Tony Parker. Wydarzeniem dla polskich kibiców z pewnością byłby ewentualny awans rumuńskiego zespołu z Cluj, ponieważ od tego sezonu w jego barwach grac będzie Vlad Moldoveanu.

Champions League to będą trzecie w kolejności pod względem poziomu i prestiżu europejskie rozgrywki – po Eurolidze i Eurocup. Pierwsze mecze grupowe mają się odbyć 20 września.

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.