PRAISE THE WEAR

Liga VTB bez mistrza: ”Brak powodów sportowych”

Liga VTB bez mistrza: ”Brak powodów sportowych”

Władze rosyjskiej ligi VTB potwierdziły oficjalne zakończenie rozgrywek. W oficjalnym komunikacie napisano, że wobec obiektywnych problemów, nikomu nie powinno się przyznawać tytułu. To odmienne podejście niż np. w polskiej ekstraklasie.
Aleksiej Szwied, lider Chimek (fot. Euroleague.net)

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Rozgrywki ligi VTB, zgodnie z przewidywaniami, oficjalnie zakończono. Ich polski uczestnik – Stelmet Enea BC – zaliczył bardzo udany sezon i na koniec zajmował wysokie 6. miejsce. Więcej o występach zespołu z Zielonej Góry piszemy TUTAJ >>

Przy okazji oficjalnego komunikatu o zakończeniu rozgrywek okazało się, że Rosjanie inaczej niż w Polsce (gdzie tytuł otrzymał akurat właśnie Stelmet) podeszli do kwestii przyznania mistrzostwa – Nie będzie mistrza VTB, ponieważ zabrakło sportowych kryteriów – drużyny grały różną liczbę meczów, a sezon regularny się nie skończył – poinformowała Ilona Korstin, dyrektor generalna ligi, cytowana przez oficjalną stronę rozgrywek.

Oznacza to, że najlepsze w tabeli Chimki nie przerwą serii 8 mistrzowskich tytułów z rzędu w wykonaniu CSKA Moskwa. Najlepsza drużyna VTB ma jednak ponownie otrzymać prawo gry w Eurolidze.

W sobotę pojawiły się także nieoficjalne wiadomości na temat definitywnego zakończenia rozgrywek koszykarskich we Włoszech. Jak podaje serwis Sportando, także tutaj planowanym rozwiązaniem jest brak tytułu mistrzowskiego.

PG

.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16