Luka Doncić dominuje – cyfry jak u LeBrona (WIDEO)

Wyrównany rekord kariery z 35 punktami, do tego 11 zbiórek i 6 asyst. Luka Doncić zadziwiał w Cleveland, a jego Dallas Mavericks wygrali wyjazdowe spotkanie z Cavaliers 111:98.

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Słoweński debiutant zadziwiał od początkowych minut – po serii pięknych stepbacków już w pierwszej kwarcie miał na koncie 18 oczek, a połowę skończył z wyśmienitym wynikiem 28 punktów. Tylko 4 asyst zabrakło mu do kolejnego triple double, a jego osiągnięcia statystycznego (35/11/6) nie powstydziłby się nawet LeBron James. Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Przy okazji popisu w Cleveland, Luka trafił do elitarnego grona graczy (tylko 6 od roku 2000), którzy zdobyli 1000 punktów w NBA przed ukończeniem 20 roku życia. Doncic urodziny obchodził będzie 28 lutego.