Luka Doncić – geniusz znów denerwujący (WIDEO)

Luka Doncić robi w tym sezonie dużo, by zacząć nazywać go mianem „złego chłopca”. W niedzielę już na początku drugiej połowy pojedynku w Cleveland wyleciał z boiska za uderzenie Collina Sextona poniżej pasa.
Luka Doncić / fot. wikimedia commons

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Tak jak można się ekscytować znakomitą w ostatnich miesiącach grą Luki Doncica, tak trzeba również krytykować jego postawę i niektóre zachowania – zarówno wobec sędziów, jak i innych graczy. W niedzielę Doncić musiał przedwcześnie opuścić parkiet za nieczyste zagranie i cios poniżej pasa wycelowany w Collina Sextona.

Tym samym Słoweniec już na początku trzeciej kwarty skończył udział w meczu przeciwko Cavaliers, choć ostatecznie nie przeszkodziło to Mavericks, którzy nawet bez Doncica łatwo sobie poradzili z rywalem i wygrali 124:97. Mimo wszystko Doncić w ten sposób naraził swój zespół i po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że musi się jeszcze sporo nauczyć.

22-latek był bardzo zdziwiony decyzją sędziów, a po meczu w rozmowie z dziennikarzami twierdził, że jego uderzenie nie było intencjonalne. Głos zabrał także Sexton – zdaniem gracza Cavaliers nie było w tym nic złośliwego. Sędziowie nie muszą jednak wcale dopatrzeć się złośliwości, by wyrzucić gracza z parkietu w sytuacji niepotrzebnego bądź przesadzonego kontaktu z przeciwnikiem.

Tego typu akcje w połączeniu z ciągłym narzekaniem w kierunku sędziów to niewątpliwie jedna z największych wad słoweńskiego gracza. Przed tym meczem miał on zresztą na koncie już 15 przewinień technicznych – to efekt reakcji na gwizdki sędziów albo słów rzucanych w ich kierunku. Sam zainteresowany dobrze jednak wie, że musi mieć nad tym większą kontrolę.

Kolejny faul techniczny oznaczać będzie automatyczne zawieszenie na jeden mecz, tak więc Doncić musi mieć się na baczności, tym bardziej że faza play-off jest tuż za rogiem. Jego absencja nawet w jednym spotkaniu może pogrzebać szansę Mavericks. A o tym, jak ważny jest dla zespołu, niech świadczy fakt, że w ledwie 22 minut gry przeciwko Cavs zapisał on na konto 15 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst.

Tomek Kordylewski

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37

W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!