Luka Doncić – gotowy na elektryzujący sezon (WIDEO)

Aż 27 punktów w 23 minuty – Luka Doncić zdaje się być w bardzo dobrej formie przed startem sezonu regularnego. Rewelacyjny debiutant sprzed roku, w tych rozgrywkach zapewne będzie jeszcze lepszy!
Luka Doncić / fot. wikimedia commons

Luka Doncić przyzwyczaił nas w poprzednim sezonie do tego, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zawodników w całej lidze. To spore osiągnięcie, szczególnie że mowa o zawodniku, który ma za sobą dopiero jeden sezon w NBA. Honory najlepszego pierwszoroczniaka nie spowodowały jednak, że Słoweniec osiadł na laurach, co udowadnia już w meczach przedsezonowych.

W piątek jego Mavs nie dali rady Milwaukee Bucks (porażka 111:118), grając trzeci mecz w ciągu czterech dni, ale sam Doncić zaliczył bardzo dobre spotkanie. Zdobył 27 punktów w 23 minut gry, pięć razy trafił zza łuku i znakomicie dostawał się na linię rzutów wolnych, gdzie trafił 10 z 11 prób. To spora poprawa po ostatnim meczu, gdy spudłował połowę z dziesięciu wolnych.

Już wtedy jako pierwszy mówił, że jest to ważny element do poprawy. „Pracowałem nad wolnymi przez całe lato” – dodał po starciu z Bucks. W debiutanckim sezonie był w top10 ligi pod względem średniej rzutów wolnych w każdym meczu, ale jako jeden z trzech graczy tej dziesiątki trafiał poniżej 75 procent. Dwójka pozostałych zawodników to LeBron James oraz Giannis Antetokounmpo.

Lepsza skuteczność na linii rzutów wolnych może być drogą do jeszcze lepszej postawy, choć to nadal szalone rzuty zza łuku pozostają jednym z największych znaków rozpoznawczych 20-latka. Doncić w piątek w ostatniej minucie pierwszej połowy trafił bowiem za trzy w trzech kolejnych akcjach i w zasadzie samodzielnie zmniejszył prowadzenie Bucks z trzynastu do ledwie sześciu oczek.

Słabiej w piątek spisał się Kristaps Porzingis, który zdobył tylko 11 punktów i spudłował aż siedem z dziewięciu prób za trzy. Historią meczu dla fanów Mavs był powrót JJ Barei, który wybiegł na parkiet po raz pierwszy od stycznia, gdy zerwał ścięgno Achillesa. Portorykański obrońca zdołał jednak trafić tylko jeden rzut. Jak zwykle dominował Giannis: 34 punkty i 11 zbiórek w ledwie 23 minuty.

Tomek Kordylewski

Poprzedni sezon dla Energa Kotwicy Kołobrzeg nie był udany – „Czarodzieje z Wydm” zajęli ostatecznie 14., ostatnie miejsce w 1. lidze. W nadchodzących rozgrywkach zespół nie zamierza znów pałętać się na dole tabeli, a pomóc mają w tym solidne transfery.
8 / 07 / 2020 10:53
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34