PRAISE THE WEAR

Luka Doncić gra jak z nut – co za sezon debiutanta!

Luka Doncić gra jak z nut – co za sezon debiutanta!

Tym razem 24 punkty i 6 zbiórek Słoweńca nie wystarczyło do wygranej Mavericks z Utah Jazz (102:117). Luka Doncić mecz po meczu potwierdza jednak, jak doskonałym graczem NBA może być.

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

 

 

 

 

 

 

Nike Hyperdunk X – w tym się teraz gra! >>

Debiutant ze Słowenii w ostatnią noc zdobył 24 punkty, miał 6 zbiórek i 2 asysty. Trafił 7 z 14 rzutów w meczu (50%), w tym 3/4 z dystansu oraz perfekcyjne 7/7 z wolnych. Wypada zauważyć, że miał też 5 strat, które w tym meczu były prawdziwą zmorą (łącznie 24) zespołu z Dallas.

Po 11 meczach Luki Doncicia w Dallas wszyscy mówią już jednak głośno, że nie tylko 19-latek nie zawodzi oczekiwań, ale wręcz wypada dużo lepiej, niż się można było spodziewać. Jego dotychczasowe średnie na poziomie 20.2 punktów, 6.5 zbiórki oraz 4.2 asysty na mecz to wynik lepszy od wielu legend NBA, gdy te zaczynały swoje kariery w lidze.

Luka zadziwia nie tylko dojrzałością i wszechstronnością w grze, ale także tym, że po prostu od początku trafia. Ma skuteczność ponad 47% z gry oraz 40% za 3 punkty. Zobaczcie, jak radził sobie przeciwko Utah Jazz:

Nike Hyperdunk X – w tym się teraz gra! >>




POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.