• Luka Doncić show – 32 punkty Słoweńca! (WIDEO)

Luka Doncić show – 32 punkty Słoweńca! (WIDEO)

Nawet jeśli Mavs nie wygrywają, on przykuwa uwagę wszystkich. Luka zaliczył swój punktowy rekord w NBA, choć to Los Angeles Clippers przerwali serię 4 porażek z rzędu i pokonali Dallas 125:121.

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

Kolekcja Mitchell & Ness – NBA za jakim tęsknisz! >>

Clippers wreszcie udało się przerwać trwającą ostatnio serię niepowodzeń i wygrali na własnym parkiecie z Dallas Mavericks 125:121. Klub z LA wciąż ma bardzo korzystny bilans, który daje im 6 miejsce na Zachodzie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Danilo Gallinari. Włoch trafił 11 z 16 rzutów z gry i 7/7 z osobistych, co złożyło się na 32 punkty. Gallo jest drugim strzelcem swojego zespołu w całym sezonie (za Tobiasem Harrisem) ze średnią 19 punktów na mecz. Co ważniejsze, włoski skrzydłowy zagrał jak na razie w 29 meczach na 31 możliwych i jeśli dalej będzie trwać w zdrowiu, to Clippers mają realną szanse na miejsce w najlepszej ósemce Zachodu.

Marcin Gortat wyszedł w pierwszej piątce, zaliczył 4 punkty i 7 zbiórek w 12 minut gry.

Po stronie Mavs liderem był oczywiście Luka Doncić. Pod nieobecność Dennisa Smitha Jr. jest podstawową opcją na rozegraniu Dallas. W meczu w LA zdobył 32 punkty (10/20), do tego miał 4 zbiórki i przechwyty oraz 5 asyst. To jego największa zdobycz punktowa w debiutanckim sezonie.

Kolejny trener drużyny przeciwnej na pomeczowej konferencji prasowej pochwalił Doncicia i jego talent. Doc Rivers stwierdził, że Luka z pewnością będzie już niedługo gwiazdą ligi i określił go jako „special”.

Dallas mają zaledwie jedno zwycięstwo mniej niż znajdujący się na 8. miejscu w Konferencji Zachodniej Houston Rockets. Kolejny mecz Dallas to wyjazd do Oracle Arena i pojedynek z aktualnymi mistrzami NBA.