Luka Doncić szaleje – nowy rekord kariery! (WIDEO)

Genialny 20-latek niemal co mecz tworzy historię. W pojedynku ze Spurs zdobył aż 42 punkty, zaliczył już 6. triple double w sezonie i trafił rzut za 3 punkty w ostatniej minucie, który przesądził o zwycięstwie Mavericks 117:110.
Luka Doncić / fot. wikimedia commons

Derby Teksasu były wyrównane do ostatnich sekund, a zwycięstwie Mavs przesądził oczywiście on – Luka Doncić. Trafił trójkę, po firmowym już step backu, swoją piątą już w tym meczu. Spurs nie zdołali odpowiedzieć. Słoweniec zanotował aż 42 punkty, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

W całym meczu Luka miał także 12 zbiórek i 11 asyst, co oznacza, że zanotował już 6. triple double w zaledwie 13 spotkaniach nowego sezonu. Jest też (obok LeBrona Jamesa) dopiero drugim zawodnikiem w historii, który zanotował TD w połączeniu z ponad 40 punktami w tak młodym wieku. Na ten wyczyn musiał się nieźle napracować, zobaczcie jak to wyglądało (wideo poniżej)!

Spurs, którzy ostatnio zaliczali serię porażek, trzymali się w Dallas mocno, m.in. dzięki świetnemu występowi DeMara DeRozana, który zdobył aż 36 punktów. Doncić w Mavs miał wsparcie w osobie Doriana Finneya – Smitka, który – podobnie jak Luka – w tym meczu zaliczył swój rekord kariery (22 pkt.). Kristaps Porzingis miał double double z 18 punktami i 10 zbiórkami.