Luka Doncić trafia jak szalony – w końcu wygrana! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Niesamowity debiutant znów był liderem Dallas. Tym razem zdobył 30 punktów, miał 6 zbiórek i 5 asyst, a jego zespół po 3 porażkach z rzędu w końcu wygrał. Mavs pokonali Phoenix Suns 104:94.

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Naprzeciw siebie znów stanęli liderzy w rankingu najlepszych debiutantów tego sezonu. Numer 1 draftu 2018, Deandre Ayton i jego Phoenix Suns grali przeciwko rewelacji tego sezonu i faworytowi do nagrody Rookie of the Year, Luce Doniciow i i jego Dallas Mavericks.

Bilans pokazywał, kto był w tym meczu zdecydowanym faworytem. Mavs wygrali 19 spoktań, a 22 przegrali (w tym bardzo dobre 16-4 u siebie), z kolei Suns to najgorsza drużyna Konferencji Zachodniej, bilans 10-33. Mniej wygranych w NBA maja tylko Cleveland Cavaliers.

Luka Doncić grał 36 minut, zdobył 30 punktów, miał 6 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. Trafiał na dobrej skuteczności – 8/14 z gry i 4/9 za 3. To kolejny mecz, w którym Doncić wygląda zdecydowanie lepiej, kiedy na parkiecie nie ma Dennisa Smitha Jr. Rozgrywający Mavs nie wystąpił w tym spotkaniu z powodu drobnego urazu.

Słabiutki mecz zaliczył Deandre Ayton. Środkowy Suns trafił tylko 1 rzut z 7 z gry, zdobył w sumie 6 punktów i zebrał 5 piłek. Grał tylko przez 20 minut. W sezonie jego średnie to 16,5 punktu i 10,6 zbiórki. To dopiero 7. raz w sezonie , kiedy Ayton zdobył mniej niż 10 punktów.

Grzegorz Szybieniecki

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >> 
POLECANE