Łukasz Kolenda skuteczny – Trefl wygrywa

Share on facebook
Share on twitter

Nowoczesny rozgrywający, który nie tylko potrafi podawać i kozłować, ale przede wszystkim zdobywać punkty. Tak w ostatnich tygodniach można opisać Łukasza Kolendę, który w 4 wygranych przez Trefl meczach zdobywał średnio ponad 16 punktów.

Łukasz Kolenda / fot. A. Romański, plk.pl

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Zdziesiątkowany kontuzjami Trefl wygrał w ostatni weekend, po raz pierwszy od 5 spotkań, z HydroTruckiem Radom 97:93. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Łukasz Kolenda, którego skuteczna gra, jak się okazuje, jest kluczem do zwycięstw sopocian.

W ostatnim meczu zdobył 21 punktów, co jest jego rekordem w PLK. Trafił przy tym 4 razy za 3 punkty, a w sumie zanotował skuteczność 6/10 z gry, dołożył także 3 zbiórki i 4 asysty.

Łukasz z każdym kolejnym meczem gra po prostu lepiej. Coraz większe minuty (regularnie powyżej 20 w meczu) uzasadnione są faktyczną postawą na parkiecie, nie tylko inwestycją z racji wieku i potencjału. W 9 ostatnich spotkaniach, tylko raz Kolenda miał w rubryce +/- wartość poniżej 0, przeciwko Anwilowi. Trefl z tych 9 meczów wygrał tylko 3.

Ze zwycięstwami sopocian wiąże się też skuteczność Łukasza. W czterech wygranych meczach zdobywał średnio ponad 16 punktów. W całym sezonie zdobywa 10,5 punktu na mecz.

Jednym z najważniejszych zadań trenera Toijali jest odpowiednie ukierunkowanie i poprowadzenie Łukasza. Umiejętności już są na coraz wyższym poziomie, a największą pracę należy wykonać wokół mentalnego podejścia do meczów. Mówił o tym z resztą na ostatniej konferencji prasowej fiński szkoleniowiec.

Kolenda wciąż szuka dla siebie miejsca na parkiecie, trener także próbuje go w różnych ustawieniach. Dobre warunki fizyczne, 195 cm wzrostu, sprawiają, że może grać na każdej pozycji obwodowej. Nominalnie traktowany jest jako rozgrywający, momentami wydaje się, że lepiej sprawdzałby się jako rzucający obrońca. Jednak chyba nie ma potrzeby na siłę szufladkowania Łukasza, który może stać się po prostu nowoczesnym obwodowym, który potrafi i prowadzić grę, i punktować.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>