Łukasz Kolenda wybrany MVP turnieju w Sofii

Share on facebook
Share on twitter

Rozgrywający młodzieżowej reprezentacji Polski, która wygrała rywalizację w Dywizji B, został oficjalnie wybrany najlepszym graczem turnieju. Także środkowy Adrian Bogucki znalazł się w najlepszej piątce.

Łukasz Kolenda / fot. FIBA

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>

W niedzielę wieczorem Polska U20 w meczu finałowym w świetnym stylu pokonała Słowenię (relacja TUTAJ>>). Zajmując pierwsze miejsce w turnieju z bilansem 7-0, pewnie awansowaliśmy do rozgrywek Dywizji A. Naszych zawodników doceniono też indywidualnie.

Rozgrywający kadry Łukasz Kolenda (1999 r., 196 cm), został uznany MVP całej imprezy. Zawodnik Trefla Sopot w finałowym spotkaniu zdobył 19 punktów i miał 4 asysty, trafił bardzo dobre 5/8 z dystansu. To jego trójki w drugiej połowie zdecydowały, że Polska zbudowała kluczową, ok. 10-punktową przewagę.

W całym turnieju Kolenda notował średnie na poziomie 17.1 punktu, 4 zbiórek oraz 3.6 asysty na mecz. Trafiał 42% rzutów za 3 punkty i 73% wolnych. Od początku budził też największe zainteresowanie międzynarodowych skautów, zbierając wiele bardzo pozytywnych recenzji.

Po finale ogłoszono także piątkę najlepszych graczy rozgrywek. Obok Kolendy znalazł się w niej również środkowy Adrian Bogucki (1999 r., 212 cm). Zawodnik, który od najbliższego sezonu zagra w PLK w barwach Miasta Szkłą Krosno notował średnio 10.9 pkt. oraz 9.9 zbiórki na mecz. W półfinale z Łotwą potrafił m.in. zaliczyć double – double na poziomie 19 punktów i 18 zbiórek.

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>
POLECANE

Już po 3 kolejkach odchodzi trener Jacek Winnicki, cały zespół ukarano finansowo, rozwiązano kontrakty z Yancym Gatesem i Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt i Nikola Jevtović zostali zawieszeni. W Ostrowie po tych czystkach trzeba będzie budować zespół od nowa.