PRAISE THE WEAR

Łukomski wrócił do Stargardu. Górą PGE Spójnia

Łukomski wrócił do Stargardu. Górą PGE Spójnia

Marek Łukomski prawdopodobnie ma niezbyt dobre wspomnienia z Stargardem i chyba takie już pozostaną. W piątkowy wieczór prowadzony przez niego zespół z Łańcuta znacząco przegrał z PGE Spójnią.
fot. Andrzej Romański / plk.pl

Tego meczu nie będziemy wspominali wyjątkowo długo. Gospodarze byli na prowadzeniu przez niemal 40 minut, a z każdą kolejną chwilą ich przewaga rosła. PGE Spójnia wygrała w piątek dosłownie każdą kwartę – kolejno: siedmioma, sześcioma, dziesięcioma i znów dziesięcioma punktami. Ostatecznie skończyło się na 33 oczkach różnicy – 96:63.

Tak niewielki dorobek punktowy Sokoła wynika poniekąd z dobrej defensywy w wykonaniu ekipy Sebastiana Machowskiego. Szczególnie zatrzymano Corey’a Sandersa i Adama Kempa, czyli tak naprawdę głównodowodzących w zespole z Łańcuta. Rozgrywający co prawda zdobył 9 oczek, jednak podkoszowy nie trafił choćby jednego rzutu z gry. Warto podkreślić, że w barwach Sokoła zadebiutował James Eads, który do Stargardu udał się z pobliskiego Szczecina. Amerykanin zdobył 12 punktów, 1 zbiórkę i 2 asysty. Obok Filipa Struskiego był chyba najjaśniejszą postacią wśród gości.

A Spójnia znów zagrała bardzo dobry mecz na własnym parkiecie. Z ostatnich pięciu spotkań u siebie wygrała aż cztery! Tym razem musiała sobie radzić bez Krzysztofa Sulimy, którego w najbliższej przyszłości nie zobaczymy na parkiecie za sprawą poważnej kontuzji. Jego koledzy z drużyny w piątek wybiegli na parkiet w okolicznościowych koszulkach.

Tym samym więcej minut w piątek otrzymał inny środkowy – Barret Benson. 25-latek wykorzystał swoją szansę, był najlepszym graczem PGE Spójni. Zakończył mecz z double-double – 21 oczek, 11 zbiórek, 2 zbiórki.

Dla drużyny ze Stargardu była to siódma wygrana w sezonie zasadniczym. Z bilansem 7-7 zajmuje siódme miejsce w tabeli i wciąż walczy o udział w Suzuki Pucharze Polski. Beniaminek z Łańcuta jest na miejscu trzynastym z czteroma zwycięstwami na koncie.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami