Maccabi i Chimki we Włocławku? Sensacyjne zapowiedzi

Share on facebook
Share on twitter

Maccabi Tel Aviv, Arka Gdynia, Chimki, no i oczywiście Anwil Włocławek – tak może wyglądać obsada corocznego turnieju przedsezonowego o Puchar Kasztelana rozgrywanego we Włocławku.

Aleksiej Szwied, gwiazda Chimek (fot. Euroleague.net)

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Wiele na to wskazuje, że włocławscy kibice będą mieli okazję zobaczyć przed sezonem swój zespół w starciu z wielkim europejskimi firmami. Według doniesień z Izraela, na corocznym przedsezonowym turnieju o Puchar Kasztelana zagra Maccabi Tel Aviv.

Izraelskie media także podają, że drugim euroligowym zespołem, który prawdopodobnie wystąpi na tym turnieju będą Chimki (ich udział nie jest jeszcze dopięty do końca). Ostatnim zespołem ma być Arka Gdynia.

Maccabi ostatni sezon zakończyło Euroligi zakończyło na 10. miejscu, a w przeszłości przecież triumfowało w tych rozgrywkach. W rodzimej lidze oczywiście skończyli z mistrzostwem. Chimki z kolei zajęły 13. lokatę w Eurolidze, a w lidze VTB przegrały w finale z CSKA Moskwa.

Nie ma wątpliwości, że obie ekipy przywiozą do Włocławka gwiazdy. Wystarczy wspomnieć Aleksieja Shveda, czy Timofieja Mozgova z Chimek, czy Tarika Blacka i Nate’a Woltersa z Maccabi.

Po wielu „chudych” latach, w których Anwil mierzył się przeważnie z ligowymi rywalami, w Pucharze Kasztelana ponownie wystąpią mocne zespoły zagraniczne, jednak takich marek we Włocławku przed sezonem jeszcze nie było.

GS
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.