Maciej Bender już trafia w NCAA

Share on facebook
Share on twitter

19-letni podkoszowy w swoim drugim meczu w NCAA zdobył 9 punktów w 10 minut. Jego West Virginia Mountaineers rozgromiła Mississippi Valley State 107:66.

maciej_bender3

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Mierzący 211 cm wzrostu Maciej Bender to jeden z naszych największych talentów z rocznika 1997. Wysoki skrzydłowy z niezłym rzutem z dystansu to materiał na klasową czwórkę.

W sierpniu nastolatka docenił trener Mike Taylor, który po zakończeniu mistrzostw Europy do lat 20, zaprosił Bendera na kilka dni treningów na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji.

Polak w lecie został też doceniony przez ESPN – serwis umieścił go gronie debiutantów, którzy mogą zrobić w tym sezonie NCAA dobre wrażenie.

Na razie wychowanek Polonii Warszawa, który trzy ostatnie lata spędził w liceum Mountain Mission, przeciera sobie drogę na boisko i próbuje wykorzystać szanse otrzymywane od trenera Bob Huggins. W debiucie grał przez 9 minut zaliczył zbiórkę, przechwyt, blok i stratę, oddał jeden niecelny rzut za trzy.

W poniedziałek poszło mu lepiej, choć z Mississippi Valley State zagrał niewiele więcej – 10 minut. Trafił 3 z 4 rzutów, w tym trójkę z narożnika boiska, miał 2/4 z wolnych. W sumie zdobył 9 punktów, zaliczył też zbiórkę i asystę.

Górale mają bilans 2-0, a kolejne spotkanie, z New Hampshire, rozegrają w niedzielę we własnej hali.

POLECANE

tagi