Maciej Lampe świetny w emocjonującym meczu o wszystko!

Share on facebook
Share on twitter

Jimmer Fredette rzucił aż 50 punktów, ale jego Shanghai Sharks uległy 95:102 po dogrywce Shenzen Leopards, których do awansu do półfinału CBA poprowadził polski środkowy.

Maciej Lampe (fot. Wikimedia Commons)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

W piątym, decydującym meczu ćwierćfinału, Maciej Lampe zdobył 28 punktów, zaliczył 15 zbiórek i 5 asyst. Miał ogromy wkład w sensacyjne zwycięstwo Leopards, którzy prowadzili w tej serii 1-0 po pierwszym spotkaniu w Szanghaju, ale po meczu nr 3 w Shenzen przegrywali 1-2 i mieli nóż na gardle.

Na dodatek w meczu nr 4 na ławce Leopards nieomal nie doszło do bójki między kolegami z zespołu – Jeremym Pargo i Lampem właśnie. Obaj ostatecznie zdołali opanować nerwy, świetnie spisali się na boisku.

Podobnie było w meczu nr 5 – Lampe był najlepszym strzelcem zespołu, Pargo dodał 20 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst. W zespole Lions na nic zdał się fantastyczny występ Jimmera Fredette, który zdobył aż 50 punktów – miał 14/32 z gry i perfekcyjne 20/20 z wolnych.

32-letni Polak w ćwierćfinałowej serii zdobywał średnio po 25,0 punktu oraz 11,6 zbiórki, a teraz, w półfinale, zmierzy się z Guangdong Southern Tigers – w składzie drugiego po rundzie zasadniczej zespołu pod koszem grają m.in. Yi Jianlian oraz Carlos Boozer.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>