Maciej Lampe w wielkiej formie – aż 41 punktów Polaka

Maciej Lampe w wielkiej formie – aż 41 punktów Polaka

Share on facebook
Share on twitter

Maciej Lampe trafił doskonałe 16/20 rzutów z gry i zdobył 41 punktów w wygranym meczu z Beijing Ducks 123:96. To rekord w lidze chińskiej reprezentacyjnego podkoszowego i już trzecia czterdziestka w tym sezonie.

Maciej Lampe (fot. Wikimedia Commons)

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Zespół Macieja Lampego, Jiutai Northeast, cały czas walczy o fazę playoff w lidze chińskiej. Do zakończenia sezonu zostały już tylko dwa spotkania. Póki co Tigers znajdują się na na 9. miejscu, a 12 kwalifikuje się do fazy playoff.

Ostatnie zwycięstwo nad Beijing Ducks bardzo przybliżyło drużynę Polaka do miejsca w dwunastce. Pokonali zespół ze stolicy Chin 123:96.

Maciej Lampe zdobył 41 punktów i trafił 16 z 20 rzutów z gry, w tym 2 trójki. To trzeci mecz w tym sezonie na 40 punktów Polaka, ale dopiero teraz udało mu się zdobyć o punkt więcej niż równe 40, co jest jednocześnie jego rekordem tego sezonu. W 2017 roku zdobył 42 przeciwko Fujian.

W tym sezonie Lampe zdobywa ponad 24 punkty w 35 minut gry. Awans do playoff jego zespołu będzie oznaczać, że Maciej długo nie będzie dostępny na rynku i przed Mistrzostwami Świata nie zagra w żadnym z marzących o nim polskich klubów.
GS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08