Maciej Lampe z nowym klubem – zostaje w Chinach!

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Polski, były gracz NBA, na kolejny sezon pozostaje za Wielkim Murem. Jego nową drużyną mają zostać Jilin Northeast Tigers.

Maciej Lampe (fot. Wikimedia Commons)

Nike LeBron Soldier 12 – zagraj w butach LeBrona Jamesa! >>

Maciej Lampe (33 lata, 211 cm) poprzedni sezon także spędził w lidze chińskiej, w już drugim klubie w lidze CBA– było to Qingdao Eagles. Notował tam średnio 24.3 punktu oraz 13.8 zbiórki na spotkanie, trafiał 54% rzutów z gry. Jego zespół zajął 16. miejsce w stawce 20 drużyn.

O transferze Polaka napisał serwis 247 Basketball. Nowa drużyna – Jilin Northeast Tigers – też nie jest potęgą, ostatnio skończyła rozgrywki na 17. pozycji. Jej najbardziej znanym graczem w poprzednim sezonie był Carl Landry, skrzydłowy z bogatą przeszłością w NBA. Klub rozgrywa mecze w mieście Changchun, liczącej ponad 7 mln mieszkańców metropolii w północno – wschodnich Chinach.

Kilka dni temu pisaliśmy o rocznicy – minęło już 15 lat od momentu, gdy Lampe podpisał swój pierwszy kontrakt w NBA. Po przygodzie z Suns i Pelicans, na dobre pożegnał się z NBA. W kolejnych latach grał w m.in. w Rosji, gdzie święcił swoje największe sukcesy, potem wrócił nawet do Hiszpanii, a ostatnio punkty zdobywał właśnie w Chinach. O powrocie do NBA myślał jeszcze kilka lat temu, lecz nic z tego nie wyszło i teraz już nie wyjdzie.

W czerwcu bieżącego roku Lampe wrócił po dwuletniej przerwie do gry w reprezentacji Polski. W spotkaniach z Litwą i Kosowem wypadł całkiem nieźle, notując 12 punktów i 6.5 zbiórki na spotkanie i trafiając 47% rzutów z gry.

Przez całą swoją karierę, szczególnie w Europie, był graczem z wysokiej półki finansowej, zapewne także w kolejnym chińskim klubie na wysokości kontraktu nie będzie mógł narzekać.

Nike LeBron Soldier 12 – zagraj w butach LeBrona Jamesa! >>