Maciej Lampe z triple double – wielka forma w Chinach

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Polski z doskonałej strony pokazał się w piątek w meczu z Liaoning Flying Leopards. Po raz pierwszy w swojej karierze za Wielkim Murem, Maciej Lampe zaliczył triple double.

Maciej Lampe (fot. Wikimedia Commons)

Nike Hyperdunk X – w tym się teraz gra! >>

Zespół Polaka – Jilin Northeast Tigers – wygrał wyjazdowe spotkanie z Liaoning Flying Leopards 106:100. Maciej Lampe zanotował w nim 17 punktów, 12 zbiórek i 14 asyst i zwłaszcza ta ostatnia statystyka robi wrażenie, doświadczony podkoszowy nigdy aż tak wielu podań nie miewał.

Po 9 kolejkach chińskiej ligi CBA, zespół z Jilin znajduje się na 13. miejscu w tabeli (na 20 zespołów) z bilansem 4 wygranych i 5 porażek. Liderem jest obecnie zespół z Kantonu – Guangdong Southern Tigers.

Lampe gra w Chinach swój trzeci sezon i notuje najlepsze statystyki. Ze średnią 14.5 na mecz jest najlepiej zbierającym zawodnikiem ligi. Zdobywa przy tym 28.4 punktu w spotkaniu, ma też 2.9 asysty.

W poprzedniej kolejce (we wtorek) Maciej pobił dla odmiany swój rekord punktowy – zanotował aż 40 pkt. i 20 zbiórek. Wielka forma Polaka, więc tym większy żal, że jego przyjazd na listopadowe okienko reprezentacji jest bardzo mało realny.

Nike Hyperdunk X – w tym się teraz gra! >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi