Mądrzejszy Anwil wygrywa – Start poza playoff

Share on facebook
Share on twitter

Bez nerwów, kontrolując tempo spotkania Anwil łatwo ograł TBV Start w Lublinie 88:70. Świetnie w tym meczu odnalazł się Chase Simon, który zdobył 24 punkty. Start definitywnie odpadł z walki o playoff.

Chase Simon / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Igor Milicić znów rozpoczął spotkanie piątką z Michałem Ignerskim i Chasem Simonem. Widać, że to ustawienie może być tym podstawowym w najważniejszej części sezonu. Kluczem jest tu jednoczesne zestawienie Simona (naciskającego na rozgrywającego rywala) i Ivana Almeidy oraz gra z ławki Jarosława Zyskowskiego, który w takiej roli sprawdzał się w tym sezonie znakomicie.

Mimo malutkiego prowadzenia Anwilu po pierwszej kwarcie (20:18), to można śmiało stwierdzić, że mecz toczył się na warunkach włocławian. Goście zwalniali tempo, szukali przewag w grze tyłem do kosza niskich graczy, dominowali na zbiórce i sprawnie dzielili się piłką. Brylował w tym Chase Simon, który po 10 minutach miał już 8 punktów.

Od początku drugiej kwarty Anwil postawił na grę przez Aarona Broussarda (szybkie 10 punktów). Amerykanin punktował, a rozgrywaniem piłki zajął się Ivan Almeida. To niejako powrót do tego, jak włocławianie grali w zeszłym sezonie, pod nieobecność Kamila Łączyńskiego na parkiecie.
Start czuł się niepewnie w grze zaproponowanej przez Anwil. Do przerwy trafili zaledwie 35% rzutów z gry, a i skuteczność na linii rzutów wolnych pozostawiała wiele do życzenia – 8/13. Zmotywowany był James Washington (7 punktów do przerwy), jednak żaden z partnerów (szczególnie Thomasson) nie wniósł za wiele do gry. Do przerwy popis obrony Anwilu – 46:28.

Gospodarze zaczęli drugą połowę znacznie agresywniej. Anwil zaliczył proste straty, co przełożyło się na szybkie punkty dla gospodarzy. Atak włocławian wciąż funkcjonował bez zarzutu, natomiast w defensywie wyraźnie zaczęło brakować energii. Takie momenty to największa bolączka zespołu Igora Milicicia w tym sezonie.

Zespół Davida Dedka w samej 3. kwarcie zdobył więcej punktów, niż w dwóch pierwszych. Jednak Anwilowi do utrzymania dwucyfrowej przewagi wystarczyły dobre minuty Ignerskiego, czy skuteczność Simona.

Początek czwartej kwarty przyniósł moment grozy dla Anwilu. Roman Szymański w walce parterowej spadł na kolano Josipa Sobina. Wyglądało to naprawdę niebezpiecznie. Problemy zdrowotne niezniszczalnego Chorwata to najgorsza możliwa wiadomość dla włocławian.

Start nie potrafił zatrzymać fizycznie grający Anwil. Włocławianie, a konkretnie Zyskowski, Ignerski i Broussard skarcili gospodarzy trójkami, co chyba przesądziło już o wyniku tego meczu, mimo że pozostało jeszcze 5 minut do końca.

Start z uwagi na porażkę odpada już z walki o playoff i zajmie na koniec sezonu 9. miejsce w tabeli. To rozczarowanie, biorąc pod uwagę, że kolejny raz z rzędu cel, jakim był awans do ósemki, nie został zrealizowany.

Anwil czeka teraz przynajmniej 4-meczowa seria z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp. Pierwszy mecz, jeszcze w ramach sezonu regularnego, zostanie rozegrany 28 kwietnia we Włocławka. Jego wynik najprawdopodobniej zadecyduje, która drużyna będzie miała przewagę parkietu w ćwierćfinale.

Grzegorz Szybieniecki

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!