Magic Doncić – efektowny mecz nastolatka

Share on facebook
Share on twitter

Słoweniec znów zaszalał w Eurolidze, z Armani Mediolan zdobył 27 punktów, miał 8 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. Pokazał wiele ładnych akcji.

Luka Doncić (fot. Wikimedia Commons)

PLK, NBA – obstawiaj na Unibet i wygrywaj kasę! >>

Real pokonał Armani 100:90 i z bilansem 3-0 jest na pierwszym miejscu w tabeli Euroligi, a Luka Doncić kontynuuje popisy z EuroBasketu. W 1. kolejce w Stambule miał linijkę 27-4-4, teraz ją poprawił.

18-latek miał 7/14 z gry i 11/12 z wolnych, zdobył najwięcej punktów w meczu – 27. Miał też najwięcej zbiórek (8), a także 6 asyst i 3 przechwyty. No i pokazał cały repertuar swoich świetnych akcji.

Były to np. trójka metr za linią, dobitka w tłoku na zakończenie drugiej kwarty, półhak z faulem po obrocie do linii końcowej, przechwyt i trudne podanie za plecami, by nie wybiec za linię boczną.

W trzech meczach Euroligi Doncić ma średnio 22,7 punktu, 6,0 zbiórki oraz 3,7 asysty. W ACB, gdzie Real też jest liderem (5-0) Słoweniec notuje po 13,0 punktu, 6,4 zbiórki i 5,4 asysty.

PLK, NBA – obstawiaj na Unibet i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.