Magic Johnson już handluje – Lakers pięknie osłabieni

Share on facebook
Share on twitter

Nowy prezes klubu oddał najlepszego w tym sezonie Lou Williamsa do Houston Rockets. Plan był prosty – osłabić się, by utrzymać w Los Angeles wysoki numer w drafcie.

(fot. Wikipedia)

W takich butach wymiatają gwiazdy NBA >>

To był szalony dzień w LA – we wtorek Lakers ogłosili, że Magic Johnson obejmie kierownicze stanowisko w swoim byłym klubie, a po 17 latach zwolniony zostanie dotychczasowy generalny menedżer Mitch Kuptchak. Stanowisko tego ostatniego obejmie zapewne znany agent Rob Pelinka.

Na koniec dnia okazało się, że Johnson, który będzie odpowiedzialny za kwestie sportowe, już dokonał pierwszego transferu przed nadchodzącym zamknięciem okna – oddał do Houston Rockets Lou Williamsa, za którego dostał Coreya Brewera i wybór w pierwszej rundzie tegorocznego draftu.

I była to bardzo dobra wymiana dla obu stron. Lakers oddali Williamsa, bo był po prostu za dobry w tym sensie, że pomagał im wygrywać mecze. Nieliczne (w tej chwili ich bilans to 19-39), ale jednak.

Williams rozgrywał najlepszy sezon w karierze (18,6 punktu, 38 proc. za trzy) i był w LA Kobe Bryantem dla ubogich w tym sensie, że będąc najlepszym zabierał trochę grę tym, w których Lakers powinni inwestować – przede wszystkim D’Angelo Russellowi.

Oddając Williamsa Lakers powinni skorzystać podwójnie – raz, że większą rolę w ataku będą mieli młodzi gracze, a dwa, że osłabiając się zwiększają szansę na zachowanie swojego numeru w pierwszej rundzie draftu – to wybór chroniony na miejscach 1-3, do których wylosowania przyda się oczywiście kiepska gra.

A Rockets? Też są oczywiście zadowoleni. Zespół, który nastawiony jest na rzuty z dystansu, zwiększył siłę ognia wśród rezerwowych. Williams powinien się do ich drużyny pasować zdecydowanie lepiej niż Corey Brewer, który rzucał w tym sezonie najgorsze w karierze 4,2 punktu na mecz. Niby był dobrym obrońcą, ale do zespołu po prostu nie przystawał.

Najważniejsi są dla nas młodzi, utalentowani gracze, których mamy i daliśmy to wszystkim do zrozumienia – podsumował transfer Magic Johnson.

W takich butach wymiatają gwiazdy NBA >>

https://www.youtube.com/watch?v=bt2IkcSFcMQ

 

POLECANE