Magiczny Luka Doncić – jak przywita Polskę na EuroBaskecie?

Share on facebook
Share on twitter

Jego akcja z piątkowego meczu z Baskonią to jedno z najlepszych zagrań w tym sezonie. 18-letni Słoweniec z Realu, jeden z największych talentów na świecie, zagra przeciwko nam w pierwszym meczu EuroBasketu 31 sierpnia w Helsinkach.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Nie wierzymy, że jeszcze tej akcji nie widzieliście. Jeśli jednak jakimś cudem internetowy viral do was nie dotarł, musicie to szybko nadrobić:

https://www.youtube.com/watch?v=waLnJeZupzQ

Szczęka opada.

Luka Doncić 28 lutego skończy dopiero 18 lat, ale jego fenomen znany jest od lat, w seniorskiej koszykówce oglądamy go od dwóch sezonów. Wielokrotnie pokazywał przebłyski, dwa miesiące temu opisywaliśmy jego życiowy – wówczas! – tydzień ze świetnymi występami w Eurolidze i ACB. „Wyobrażacie sobie połączenie Toniego Kukoca, Dejana Bodirogi, Drażena Petrovicia i Milosa Teodosicia? Nie ma potrzeby – wystarczy popatrzeć na Słoweńca z Realu Madryt” – tak zaczęliśmy tamten artykuł.

W piątek z Baskonią Doncić zdobył 16 punktów, miał 9 zbiórek i 6 asyst, a Real wygrał wyjazdowy mecz 79:71. Mierzący 201 cm gracz, w 20 meczach Euroligi notuje średnio 8,9 punktu, 4,1 zbiórki oraz 3,7 asysty. W lidze hiszpańskiej, gdzie Real też jest liderem, jego średnie to 8,3 punktu, 3,6 zbiórki i 3,2 asysty.

Mamy więc taką sytuację: w pierwszym meczu EuroBasketu, 31 sierpnia w Helsinkach, nasi obwodowi staną naprzeciw fenomenowi, pewniakowi do nr. 1 draftu w 2018 roku. Gościowi, który przy dwóch metrach wzrostu potrafi zagrać na każdej z trzech obwodowych pozycji. Dla Doncicia będzie to debiut na EuroBaskecie, ale z takim ograniem w Eurolidze nie ma co się obawiać o tremę.

Spotkanie ze Słowenią może być grupie A kluczowe – z zestawu Francja, Grecja, Finlandia, Słowenia, Polska i Islandia wyjdą cztery drużyny, w powszechnym przekonaniu o czwarte miejsce Biało-Czerwoni będą walczyć właśnie ze Słoweńcami.

No i ciekawe, kto będzie Doncicia pilnował – A.J. Slaughter, Mateusz Ponitka, Przemysław Zamojski? Jedno jest pewne – nastolatek będzie sporym utrapieniem dla każdego.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

https://www.youtube.com/watch?v=MdQzehTEKSE

POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi