Mamo, tato! Boban w końcu w telewizji! (WIDEO)

Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
Boban Marjanović / fot. wikimedia commons

Wiele osób wciąż traktuje Bobana jako ciekawostkę, a nie wartościowego zmiennika, ale 31-letni podkoszowy co jakiś czas udowadnia, że naprawdę potrafi grać w koszykówkę. W sobotę zaliczył swoje pierwsze w barwach Mavs double-double, zdobywając 15 punktów oraz 16 zbiórek w 23 minuty – tak długo jeszcze w tym sezonie nie zagrał.

Boban Marjanović, ze względu na swoje warunki oraz tempo gry w NBA, często nie może być po prostu wykorzystywany przez Mavs, choć nie ma żadnych wątpliwości, że serbski środkowy to dobry gracz. Jak po meczu tłumaczył trener Rick Carlisle, tym razem dostał jednak sporo minut, bo Pels wystawili do gry Jahlila Okafora, który nie jest zbyt szybki, ani też nie grozi rzutem zza łuku.

Wszystko to sprawiło, że Boban już w pierwszej połowie miał 11 oczek (6/7 z gry) oraz siedem zebranych piłek. Ostatecznie zakończył zmagania z pierwszym od lutego double-double, kiedy to reprezentował jeszcze barwy 76ers. Miał także dwa bloki i dwie asysty. „Każdy uwielbiałby grać z tą grupą ludzi” – mówił po spotkaniu o Mavs, którzy wygrali 10 z ostatnich 11 spotkań.

Drużyna z Teksasu po 22 meczach sezonu ma więc bilans 16-6 i jest jedną z rewelacji na Zachodzie, a choć Marjanović nie odgrywa roli pierwszoplanowej to jednak stanowi zawsze solidne wsparcie i za każdym razem daje z siebie wszystko, co podkreślił m.in. Luka Doncić. 31-latek na razie zagrał w 11 spotkaniach tego sezonu (łącznie 154 minuty), notując średnio 8.2 oczek oraz 6.5 zbiórek.

Największą furorę Serb zrobił jednak po meczu, kiedy to stacja FOX Sports zdecydowała się przeprowadzić wywiad właśnie z nim – a to nie zdarza się często. „Pierwszy raz jestem w telewizji! Cześć mamo, cześć tato, cześć cała rodzino!” – krzyczał do mikrofonu jak zawsze sympatyczny Boban, który w barwach Mavs po raz kolejny udowadnia, że jest dużo więcej niż tylko ciekawostką.

Tomek Kordylewski

.

Najmniejszych problemów w starciu z Iranem nie mieli reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Wściekli po porażce z Francją Amerykanie zdominowali swojego rywala, trafili 23 z 37 rzutów za trzy i wygrali aż 120-66.
28 / 07 / 2021 9:11
Serbia i Belgia okazały się dwoma najmocniejszymi drużynami w fazie grupowej turnieju koszykówki 3×3 na IO w Tokio. Z niepokonaną ekipą z Bałkanów w półfinale zmierzy się Rosja (Rosyjski Komitet Olimpijski), Belgowie zagrają przeciwko Łotwie.
27 / 07 / 2021 18:05

Reprezentacja Czech wygrała swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nasi południowi sąsiedzi pokonali Iran 84:78, a ich najlepszych strzelcem był znany z występów w Polsce (Polfarmex Kutno, AZS Koszalin, Rosa Radom) Patrik Auda, zdobywca 16 punktów.
26 / 07 / 2021 22:14
Ponad trzy dekady z Kotwicą. Przy dyscyplinie, której poświęcił swoje życie, oddając jej całe serce, a nawet i więcej. Legenda kołobrzeskiego klubu poza parkietem, po cichu rozgrywała swój najważniejszy mecz. Romuald Czarnecki odszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek.
27 / 07 / 2021 11:39
Aleksander Balcerowski został wypożyczony na najbliższy sezon z Herbalife Gran Canaria do serbskiego KK Mega Basket. To klub związany z agencją koszykarza, co nie tylko daje gwarancję na większą rolę i minuty na parkiecie, ale też zwiększa szanse przed próbą dostania się do NBA.
Klub z Włocławka poinformował oficjalnie, że dołączy w tym sezonie do międzynarodowych rozgrywek o nazwie European North Basketball League (Europejska Północna Liga Koszykówki). Poza Anwilem mają w niej zagrać zespoły z Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.
Euroliga ogłosiła pełny kalendarz rundy zasadniczej najlepszych rozgrywek na naszym kontynencie. Nadchodzący sezon rozpocznie się 30 września i potrwa do 8 kwietnia. Już na początku października niedaleko naszej granicy, bo do litewskiego Kowna zawitają Mateusz Ponitka i jego Zenit Sankt Petersburg.
Łotwa z pierwszym w historii złotem olimpijskim w koszykówce 3×3! Łotysze pokonali w finale Rosję (Rosyjski Komitet Olimpijski) 21:18 po bardzo zaciętym meczu. Rosjanie wywalczyli srebro po sensacyjnej wygranej w półfinale z Serbią 21:10. Główni faworyci rozgrywek musieli zadowolić się brązem – w meczu o 3. miejsce wygrali z Belgią 21:10.
28 / 07 / 2021 16:28