Manu niezniszczalny – całe życie w Ostrogach

Share on facebook
Share on twitter

40-letni Ginobili wraca na kolejny sezon, oczywiście do San Antonio Spurs. To rzadki przykład totalnej lojalności i długowieczności w NBA.

Buty Kevina Duranta – na wyprzedaży! >>

Cztery tytuły mistrzowskie w NBA, złoto igrzysk, srebro mistrzostw świata, mistrzostwo Euroligi – i ciągle mu mało! Manu Ginobili, jeden z najlepszych koszykarzy, jacy urodzili się poza USA, nie zamierza kończyć kariery.

Z roku na rok jest oczywiście mniej przebojowy, a jego rola w Spurs maleje, ale wciąż zdarzają się mecze, gdy jego doświadczenie, brawura i fantazja są nieocenione. Zapytajcie o nie Jamesa Hardena:

https://www.youtube.com/watch?v=fc3Xb5zgPuw

W minionym sezonie Ginobili zdobywał średnio po 7,5 punktu, 2,3 zbiórki, 2,7 asysty oraz 1,1 przechwytu grając średnio po 18,7 minuty. Trafiał też 39 proc. trójek. To ciągle jest gracz, który może pomóc tak ułożonej drużynie jak Spurs.

Na dodatek Manu jest szalenie lubiany w San Antonio i pewnie nie tylko – za efektowną grę, ale też za lojalność. To naprawdę rzadki przypadek, by grając w NBA 15 sezonów lub więcej, wszystkie spędzić w jednym zespole.

https://www.youtube.com/watch?v=oSW-5J0yt00

Buty Kevina Duranta – na wyprzedaży! >>

POLECANE

W Stargardzie szybko znaleziono zastępstwo dla Kamila Piechuckiego. Nowym trenerem PGE Spójni ma zostać Jacek Winnicki, który po 3. kolejce został zwolniony z BM Slam Stali Ostrów. To właśnie przeciwko swojemu byłem klubowi będzie debiutował.

tagi