Marc Gasol goni Russella Westbrooka

Hiszpański środkowy zdobył 28 punktów i miał także po 11 zbiórek oraz asyst – jego drugie triple-double w karierze pomogło Memphis Grizzlies wygrać 110:108 po dwóch dogrywkach w Nowym Orleanie.

(fot. Wikimedia)

Russell Westbrook – co za nuda – zaliczył we wtorek swoje szóste triple-double z rzędu: miał 32 punkty, 13 zbiórek i 12 asyst w meczu Oklahoma City Thunder z Atlanta Hawks (102:99). To 11. triple-double w tym sezonie, 48. w karierze, szykujcie się na kolejne.

To są buty Russella Westbrooka! >>

Ale uwaga – Westbrooka goni Marc Gasol, który rozegrał bardzo dobry mecz z New Orleans Pelicans. 28 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst złożyły się na jego drugie triple-double w karierze. To jednak nie wszystko – hiszpański środkowy po prostu wygrał mecz dla Grizzlies.

Najpierw, na 7 sekund przed końcem czwartej kwarty, trafił trójkę, która dała remis i dogrywkę. W niej zablokował potencjalnie zwycięski dla gospodarzy rzut Terrence’a Jonesa. A w drugiej dogrywce trafił rzut z półdystansu na 1.16 minuty przed końcem, który okazał się być decydującym.

Gasol nie był jedynym bohaterem Grizzlies – Troy Daniels trafił aż siedem trójek, w tym tę, która dała remis na koniec pierwszej dogrywki, zdobył aż 29 punktów. Tony Allen rzucił 19 oraz miał 14 zbiórek i 3 przechwyty.

Zespół z Memphis ma spore problemy z kontuzjami, ale wygrywa – zwycięstwo z Pelicans było trzecim z rzędu, Grizzlies trzymają się blisko Thunder, oba zespoły mają bilans 14-8 w pogoni za czołówką zachodu NBA.

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.