Marc Gasol w Toronto – podkoszowe wzmocnienie Raptors

Share on facebook
Share on twitter

Już miał pakować się do samolotu do Charlotte, a tu jednak resztę sezonu spędzi w Toronto. Marc Gasol został przehandlowany z Memphis Grizzlies  do Raptors.

(fot. Wikimedia)

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Plotki o opuszczeniu przez młodszego z braci Gasol Memphis nasilały się z każdym dniem. Jako najbardziej zainteresowanych  przedstawiano Charlotte Hornets, jednak to nie tam Hiszpan dokończy sezon.

Toronto Raptors pozyskali Marca Gasola w wymianie. W przeciwną stronę powędrowali Jonas Valanciunas, Delon Wright, CJ Miles oraz drugorundowy pick w 2024 roku.

Jedyny zespół z Kanady w NBA wzmacnia się pod koszem, tym samym próbuje zwiększyć swoje szanse na mistrzostwo w tym sezonie. To ostatni gwizdek dla tej drużyny – Kyle Lowry i Serge Ibaka są już coraz starsi, a Kawhi Leonard, któremu kończy się kontrakt po tym sezonie łączony jest z klubami z Los Angeles.

Grizzlies ostatecznie rozbijają drużynę, która przez wiele lat z powodzeniem grała na Zachodzie. Ze starej gwardii został już tylko Mike Conley, o którym przy okazji tego trade deadline także było dość głośno.

Grzegorz Szybieniecki

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE