Marcel Ponitka na testach w Fenerbahce – ale szansa!

Share on facebook
Share on twitter

Mistrz Euroligi wypożycza 20-letniego rozgrywającego na 14 dni. Żeljko Obradović potrzebuje zawodników do trenowania, dla Marcela Ponitki to świetna okazja, by się pokazać.

Marcel Ponitka (fot. Pzkosz.pl)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

Lakoniczny komunikat na stronie Asseco Gdynia, z którym Marcel Ponitka przedłużył niedawno kontrakt, mówi tylko o wypożyczeniu na dwa tygodnie. Można się domyślać, że Fenerbahce potrzebuje graczy do treningów i sparingów, bo przecież większość koszykarzy tej znakomitej ekipy jest na EuroBaskecie.

Ale to i tak ogromne wyróżnienie i wielka szansa dla 20-letniego Polaka. Ponitka kilka miesięcy temu podpisał kontrakt z agencją KapaSports, która reprezentuje m.in. Kostasa Sloukasa, greckiego rozgrywającego ekipy ze Stambułu. Teraz jedna z naszych reprezentacyjnych nadziei będzie mogła go przez kilkanaście dni zastąpić na treningach u słynnego Żeljko Obradovicia.

Szczerze powiem, że nie wiem, jak do tego doszło. Po prostu otrzymałem informację, że jest takie zainteresowanie, taka możliwość. Udało się to popchnąć, doszło do porozumienia między klubami i się udało – mówi nam Marcel Ponitka, który do Stambułu leci jutro, a treningi zaczyna w poniedziałek.

Ponitka, zanim przedłużył kontrakt z Asseco, szukał klubu za granicą. – Opcje były, ale nie do końca zadowalające. Wiem, że mój agent Panos Kapazoglu robił, co mógł. Zainteresowanie ze strony Fenerbahce to także jego zasługa – dodaje Ponitka.

To bardzo dobrze, że Marcel jedzie do Stambułu, to jego sukces. Będzie miał szansę się pouczyć wielkiej w najlepszym klubie Europy. To dobrze dla niego, dobrze dla nas. Cieszę się z tego bardzo, to wielka okazja – komentuje trener Asseco Przemysław Frasunkiewicz.

ŁC

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

POLECANE