Marcel Ponitka znów w Zielonej Górze!

Share on facebook
Share on twitter

Przez ostatnie 3 lata grał w Gdyni, a teraz wraca do klubu, w którym debiutował w PLK. Marcel Ponitka w składzie Stelmetu Enei BC ma zastąpić Filipa Matczaka.

Marcel Ponitka / fot. Euroleague

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Marcel Ponitka (22 lata, 192 cm) ostatnie 3 lata spędził w Gdyni. Poprzedniego sezonu jednak w barwach Arki nie dokończył – opuścił zespół przed meczami o brąz z uwagi na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na treningi dla zespołów z NBA.

W rozgrywkach 2018/19 notował średnio w PLK 6,2 punktu (36% za 3), 2,4 zbiórki i 2,3 asysty w ponad 17 minut. Dużo więcej grał w Eurocup, gdzie na parkiecie przebywał średnio ponad 30 minut i w tym czasie zaliczał: 7,9 punktu, 4,3 asysty i 3,7 zbiórki.

Ostatecznie Marcelowi nie udało się ugrać dla siebie szansy za Oceanem, nie zdecydował się także na wyjazd zagraniczny i przenosi się do Zielonej Góry. To właśnie jako zawodnik Stelmetu stawiał swoje pierwsze kroki na parkietach PLK.

Ponitka wracając do Zielonej Góry wypełni miejsce w składzie po Filipie Matczaku, który odszedł do Legii Warszawa. Marcel może grać zarówno na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy.

Dzień wcześniej do Stelmetu przeszedł z Anwilu Jarosław Zyskowski – więcej na ten temat TUTAJ >>

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>