Marcin Gortat z meczem sezonu – Polish Hammer wciąż potrafi!

Doskonały występ polskiego środkowego! Marcin Gortat zanotował 18 punktów i 13 zbiórek, a jego Los Angeles Clippers pokonali jego byłą drużynę Phoenix Suns 121:111.

Marcin Gortat / fot. wikimedia commons

WINTER SALE – trwa sezon niezwykłych cen w Sklepie Koszykarza! >>

Marcin Gortat występując w Suns, u boku Steve’a Nasha, grał niegdyś swoją najlepszą koszykówkę w życiu. Powrót do Phoenix okazał się dobrą okazją, aby przypomnieć, że wciąż może być istotnym zawodnikiem zespołu, a przy okazji wyostrzyć apetyty kibiców przed „polską nocą”, którą zaplanowano na niedzielę w Los Angeles.

W spotkaniu przeciwko „Słońcom” Polak tradycyjnie wyszedł w pierwszej piątce, ale został na parkiecie dłużej niż zwykle – 25 minut. Zanotował w tym czasie 18 punktów, 13 zbiórek i blok, trafił rewelacyjne 8/10 z gry. To jego najlepszy występ w obecnym sezonie, w którym coraz częściej grywa epizodyczne role. Aż trudno uwierzyć, ale w pierwszych 36 meczach w barwach Clippers, ani razu nie pokazał się na boisku w 4. kwarcie!

Najwięcej punktów dla wygranych (po 21) zdobyli Danilo Gallinari i Lou Williams. W barwach Suns Devin Booker zanotował 23 oczka. Po tym zwycięstwie, Clippers z bilansem 21-16 są na bardzo dobry, piątym miejscu w Konferencji Zachodniej.

„Polish Heritage Night” już jutro, w niedzielę, o godz. 21.30 naszego czasu (transmisja w Canal+) . Coroczny mecz z polskimi akcentami, po raz pierwszy odbędzie się w Los Angeles, taka forma i dużo minut Gortata dają nadzieję na bardzo udane wydarzenie.