Marco Belinelli w Sixers – on też wierzy w proces

Marco Belinelli w Sixers – on też wierzy w proces

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony strzelec rozwiązał kontrakt z Atlanta Hawks i ma zagrać w Filadelfii. Będzie wzmocnieniem ławki drużyny wciąż walczącej o udział w playoff.

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Zainteresowanie usługami 31-letniego Włocha na rynku było podobno naprawdę duże. Hawks usiłowali wymienić go przed końcem okienka transferowego, ale nie udało im się znaleźć korzystnej wymiany. Po wykupieniu kontraktu Marco Belinelli zagra w Sixers – poinformował o tym Adrian Wojnarowski, a sam zawodnik dał też jasno do zrozumienia na Twitterze.

W sobotę nowy klub znalazł też inny wolny agent, cieszący się zainteresowaniem – Joe Johnson przeszedł do Rockets. Zachowując wszelkie proporcje, Sixers mają bardzo podobną sytuację do tej z Houston. Oni także mają naprawdę mocną pierwszą piątkę, ale wciąż niezadowalający zestaw rezerwowych. Belinelli jako natychmiastowa opcja ofensywna, gdy odpocząć siądzie JJ Redick, powinien być bardzo przydatny.

Włoski rzucający w NBA gra już od 10 lat, w 2007 roku z 10 numerem w drafcie wybrali go Golden State Warriors. Swoje najlepsze sezony zaliczał w Nowym Orleanie i San Antonio, ale generalnie miejsce pracy zmienia bardzo często. W tym sezonie, w barwach drużyny z Atlanty, spędzał na boisku średnio 23 minuty, zdobywał 11.4 punktu na mecz, trafiając 37 % rzutów z dystansu.

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53