„Marcowe szaleństwo” ruszyło – tak się wygrywa mecze!

Niesamowity buzzer beater uczelni Loyola już pierwszego dnia turnieju NCAA. Baaaardzo daleka trójka Donte Ingrama dała wygraną 64:62 z Miami.

adidas Dame D.O.L.L.A. – doskonałe buty Damiana Lillarda >>

To była kwintesencja tego, za co kibice koszykówki na całym świecie kochają NCAA. Niżej notowana uczelnia Loyola (z Chicago) przegrywała 61:62 po rzutach wolnych z Miami. Do końca pozostawało 9.3 sekundy.

Po zbiórce Loyola miała jeszcze czas do wykorzystania i wiedziała, że do wygranej i awansu dalej wystarczą tylko 2 punkty. Trenerzy postanowili jednak nie brać przerwy, aby nie dać szansy obronie rywala na ustawienie się. Na rzut zdecydował się Donte Ingram, stając dobre 2-3 metry od linii rzutów z dystansu, stojąc w logo „March Madness” wymalowanym na środku parkietu.

Może i bez sensu, ale trafił! I zaczęło się prawdziwe szaleństwo:

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21