Marcus Smart zostaje – 52 miliony od Bostonu

Share on facebook
Share on twitter

Kilka tygodni negocjacji i trochę fochów przy tym było, ale kibice Celtics znów zobaczą w zielonej koszulce jednego ze swoich ulubionych graczy. Marcus Smart podpisał nową, 4-letnią umowę z klubem.

Marcus Smart i Jaylen Brown / fot. wikimedia

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Czwartkowe porozumienie to efekt „spotkania ostatniej szansy”, jakie w dzisiejszy poranek odbyło się w siedzibie klubu z udziałem Marcusa Smarta i jego agenta. Jak widać, udało się wypracować deal, z którego wszyscy powinni być zadowoleni.

 

Takie rozwiązanie było do przewidzenia, bo choć Celtics ociągali się z negocjacjami, to jednak wszyscy – od trenera Brada Stevensa po generalnego menedżera Danny’ego Ainge’a – jak mantrę powtarzali, że zatrzymanie w drużynie Smarta jest jednym z priorytetów.

Pewną niespodzianką jest jednak wysokość kontraktu – stanęło na kwocie aż 13 milionów dolarów za sezon, jakiej od początku żądał zawodnik, a na którą klub (przynajmniej oficjalnie) długo nie chciał przystać.

Marcus Smart (24 lata, 193 cm) był numer 6 draftu w 2014 roku. W minionym sezonie w barwach Celtics był na ogół kluczowym rezerwowym, cenionym za obronę i zaangażowanie. W niecałe 30 minut na parkiecie notował średnie na poziomie 10.2 punktu, 3.5 zbiórki oraz 4.8asysty, trafiał 34% rzutów z gry.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE