Mariusz Karol zwolniony – Nikołaj Tanasejczuk w Kotwicy

Share on facebook
Share on twitter
Słaba forma Energi Kotwicy sprawiła, że z pracą musiał się pożegnać trener Mariusz Karol. Jego miejsce zajmie bardzo dobrze znany w Kołobrzegu Nikołaj Tanasejczuk, który ostatnio był asystentem w Lokomotivie Kubań.
Nikołaj Tanasejczuk / fot. Energa Kotwica Kołobrzeg

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Gra Kotwicy w tym sezonie mocno zawodzi – kołobrzeżanie z bilansem 3-9 są na samym dnie tabeli 1. ligi (Biofarm Poznań i AZS Politechnika Opolska mają taki sam bilans). Ostatnie 3 porażki z rzędu sprawiły, że w klubie zdecydowano się na zmianę na ławce trenerskiej.

Z pracą musiał pożegnać się Mariusz Karol, który objął zespół w poprzednim sezonie. Długo na jego następcę czekać nie trzeba było – to Rosjanin z polski obywatelstwem, Nikołaj Tanasejczuk, który w przeszłości był zawodnikiem w PLK, ale także jako trener wprowadził Kotwicę do ekstraklasy (sezon 2004/05).

Tanasejczuk w ostatnich latach pracował w Rosji i Kazachstanie. Wraz z zespołem Ałmat Legion zdobył Puchar Kazachstanu (2016), a potem dołączył do sztabu trenerskiego w mocnym Lokomotivie Krasnodar Kubań, który w ostatnich latach regularnie gra w EuroCupie (w poprzednim sezonie grał tam Mateusz Ponitka).

Rosjanin jest już obecny w Kołobrzegu, gdzie przygotowuje zespół do arcyważnego spotkania z Weegree AZS-em Politechnika Opolska. Ten mecz odbędzie się w sobotę (21.12) o 18:00.

RW

.

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51