• Home
  • PLK
  • Markel Starks w Stelmecie – będzie dublerem Koszarka?

Markel Starks w Stelmecie – będzie dublerem Koszarka?

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański rozgrywający po uczelni Georgetown i kilku latach w Europie dołącza do Stelmetu. Markel Starks ma być jednym z prowadzących grę zespołu z Zielonej Góry.

Markel Starks / fot. Georgetown University

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Markel Starks (27 lat, 188 cm) zagrał pełne 4 sezony w NCAA na uczelni Georgetown. W ostatnim roku notował średnie na poziomie 17.3 punktów oraz 4.1 asysty na mecz, trafiał 41% rzutów z gry, w tym 33% z dystansu.

Po zakończeniu gry na uniwersytecie (2014) często zmieniał kluby, zaliczył 7 klubów w 4 lata – grał kolejno w lidze włoskiej, australijskiej, ponownie włoskiej, niemieckiej i greckiej. Jego najlepszym zespołem byli Frankfurt Skyliners, ale zagrał tam tylko 4 spotkania.

W ostatnim sezonie był jednym z najlepszych graczy 2. ligi tureckiej w drużynie Yalova Belediyespor. Rzucał średnio 22.2 punkty (35.5% z dystansu) i spędzał na parkiecie 33 minuty. Ze średnią 7.3 asyst na mecz był najlepszym podającym całych rozgrywek.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się podpisać kontrakt z Markelem Starksem. Jest to gracz po bardzo dobrej uczelni, który ma za sobą już występy w silnej lidze włoskiej czy greckiej. Jest dopiero na początku budowania swojej kariery w Europie, więc nie przyjedzie do Zielonej Góry ze statusem gwiazdy, ale będzie ciężko pracował na swoje nazwisko i świetnie zaadaptuje się do naszego systemu. Ostatnio występował w drugiej lidze tureckiej i miał tam bardzo dobre statystki. Mimo, że to nie jest najwyższa klasa rozgrywkowa, to występuje w niej wielu bardzo dobrych europejskich graczy a poziom jest wysoki – tłumaczy na oficjalnej stronie klubu Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>