Martynas Gecevicius jak profesor – najlepszy w Stelmecie

Martynas Gecevicius jak profesor – najlepszy w Stelmecie

Share on facebook
Share on twitter

Grożenie świetnym rzutem z dystansu i doświadczenie z najwyższego europejskiego poziomu – tego właśnie oczekiwano od Litwina w Zielonej Górze. I wszystko to pokazał w minimalnie przegranym 82:84, pierwszym meczu z AS Monaco.

Martynas Gecevicius / fot. Basketball Champions League

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

Statystyki to nie wszystko, ale w przypadku strzelca one mówią najwięcej. Przeciwko najtrudniejszemu rywalowi w sezonie Martynas Gecevicius zdobył 23 punkty w 29 minut. Trafił bardzo dobre 4/6 z dystansu i był perfekcyjny na linii, nie myląc się przy żadnym z 11 rzutów wolnych. Miał też 3 asysty.

Gdy trzeba było gonić rywala i odrabiać stratę, Litwin pokazał pokazał boiskową mądrość, wymuszając kolejne przewinienia. Właśnie „mądrość”, bo wyglądało to naturalnie i wynikało z czytania postawy obrońcy, nie było oparte o machanie rękami i dziwne gesty. I punkt po punkciku, dystans do Monaco malał.

„Odzyskanie” Geceviciusa to jedna z większych zasług Andreja Urlepa. Słoweński trener zawsze znany był z wyciskania całego potencjału z graczy, którzy – wydawać by się mogło – mają swoje ograniczenia. „Rób te rzeczy na boisku, kóre najlepiej potrafisz”. W przypadku Litwina pomogło odciążenie go od części rozwiązań, rezygnacja choćby z gry na półdystansie, mniej gry z piłką. Pozwolenie, aby zaczekał na pozycji do rzutu na konsekwencje pick’n’rolli, albo precyzyjne odrzucenia po penetracjach, w czym Łukasz Koszarek jest naprawdę dobry.

Tak oto, z zawodnika, który miał być u schyłku kariery, w takim meczu Gecevicius stał się najważniejszym zawodnikiem Stelmetu, grał najdłużej z całego zespołu (ponad 29 minut) i zanotował najwyższy (24) wskaźnik efektywności w drużynie. I nie zanotował ani jednej straty. Oby jak najwięcej takich meczów.

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>
POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24