• Home
  • PLK
  • Martynas Sajus w Szczecinie – jakie zrobił postępy?

Martynas Sajus w Szczecinie – jakie zrobił postępy?

Share on facebook
Share on twitter

Już w Polpharmie był nieźle zapowiadającym się podkoszowym, ostatni sezon spędził na ławce w euroligowym Żalgirisie Kowno. Martynas Sajus ma według wielu źródeł powrócić do PLK po rocznej przerwie.

Martynas Sajus (fot. Polpharma Starogard)

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Martynas Sajus (22 lata, 208 cm), litewski podkoszowy, w najbliższym sezonie zagra w Kingu Szczecin. Oczywiście ma to związek z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem, który w sezonie 2016/17 był trenerem Polpharmy i współpracował wówczas z młodym graczem.

Sajus to dobrze wyszkolony technicznie podkoszowy, na parkietach PLK – wówczas miał 20 lat – notował średnie na poziomie 9.9 punktu oraz 6.3 zbiórki w 23 minuty na parkiecie. Trafiał 58.4% rzutów z gry. Świetnie wrażenie zrobił na zakończenie sezonu, w meczach playoff przeciwko Stelmetowi.

W minionym sezonie grywał tylko epizody w Żalgirisie Kowno, ale choćby trenowanie na bardzo dobrym, europejskim poziomie powinno sprawić, że zrobił kolejne postępy. Powinien być wyróżniającym się środkowym w lidze – to sensowny ruch klubu ze Szczecina. Transferu jeszcze oficjalnie nie ogłoszono, ale porozumienie potwierdza kilka niezależnych od siebie źródeł.

King we wtorek potwierdził także, że Mateusz Bartosz (31 lat, 205 cm) pozostanie w składzie także w sezonie 2018/19. Uzupełniający skład podkoszowy w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 7,4 punktu i 4,6 zbiórki na mecz.

W Szczecinie stawiają na stabilizację – wcześniej potwierdzono już pozostanie Łukasza Diduszki, Martunasa Paliukenasa, Pawła Kikowskiego i Macieja Majcherka. Nowym graczem został Jakub Schenk, który także grał u trenera Budzinauskasa w Polpharmie.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>