Martynas Sajus w Szczecinie – jakie zrobił postępy?

Martynas Sajus w Szczecinie – jakie zrobił postępy?

Share on facebook
Share on twitter

Już w Polpharmie był nieźle zapowiadającym się podkoszowym, ostatni sezon spędził na ławce w euroligowym Żalgirisie Kowno. Martynas Sajus ma według wielu źródeł powrócić do PLK po rocznej przerwie.

Martynas Sajus (fot. Polpharma Starogard)

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Martynas Sajus (22 lata, 208 cm), litewski podkoszowy, w najbliższym sezonie zagra w Kingu Szczecin. Oczywiście ma to związek z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem, który w sezonie 2016/17 był trenerem Polpharmy i współpracował wówczas z młodym graczem.

Sajus to dobrze wyszkolony technicznie podkoszowy, na parkietach PLK – wówczas miał 20 lat – notował średnie na poziomie 9.9 punktu oraz 6.3 zbiórki w 23 minuty na parkiecie. Trafiał 58.4% rzutów z gry. Świetnie wrażenie zrobił na zakończenie sezonu, w meczach playoff przeciwko Stelmetowi.

W minionym sezonie grywał tylko epizody w Żalgirisie Kowno, ale choćby trenowanie na bardzo dobrym, europejskim poziomie powinno sprawić, że zrobił kolejne postępy. Powinien być wyróżniającym się środkowym w lidze – to sensowny ruch klubu ze Szczecina. Transferu jeszcze oficjalnie nie ogłoszono, ale porozumienie potwierdza kilka niezależnych od siebie źródeł.

King we wtorek potwierdził także, że Mateusz Bartosz (31 lat, 205 cm) pozostanie w składzie także w sezonie 2018/19. Uzupełniający skład podkoszowy w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 7,4 punktu i 4,6 zbiórki na mecz.

W Szczecinie stawiają na stabilizację – wcześniej potwierdzono już pozostanie Łukasza Diduszki, Martunasa Paliukenasa, Pawła Kikowskiego i Macieja Majcherka. Nowym graczem został Jakub Schenk, który także grał u trenera Budzinauskasa w Polpharmie.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Adam Hrycaniuk grać potrafi, co pokazywał przez lata. Tym niemniej w Gdyni spisuje się po prostu słabo, notując statystyki poniżej swoich standardów. Po ostatniej porażce to na nim skupiła się publiczna krytyka ze strony trenera Przemysława Frasunkiewicza.
29 / 02 / 2020 11:32

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08