Mateusz Bartosz nowym podkoszowym Anwilu?

Share on facebook
Share on twitter

30-letni zawodnik Polfarmeksu Kutno w najbliższych dniach ma przenieść się do Włocławka. Uzupełni rotację polskimi graczami i wzmocni zespół w walce pod obręczą.

Mateusz Bartosz / fot. Marcin Nadolski, Polfarmex Kutno

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

Do podpisania kontraktu według naszych informacji jeszcze nie doszło, ale jak potwierdziliśmy w kilku niezależnych od siebie źródłach, transfer jest już praktycznie przesądzony. Od wielu tygodni Anwil przyznawał, że poszukuje zawodnika z polskim paszportem. Od dłuższego czasu też wiadomo, że w zespole z Kutna panuje poważny kryzys finansowy i zawodnicy Polfarmeksu rozglądają się za nowymi klubami.

Mateusz Bartosz to silny skrzydłowy, mogący też grac na centrze. Ma 30 lat i 205 cm wzrostu. W tym sezonie miał najlepsze statystyki w karierze – w 25 minut na parkiecie zdobywał średnio 8.1 pkt oraz notował 8.2 zbiórki.Jak na wysokiego gracza notuje mocno przeciętną skuteczność 39% z gry, trafia też tylko 51% rzutów wolnych.

Jeśli faktycznie zostanie graczem Anwilu, będzie piątym zawodnikiem z polskim paszportem do rotacji, obok Kamila Łączyńskiego, Michała Chylińskiego, Kacpra Młynarskiego i Pawła Leończyka. Wcześniej zespół Igora Milicicia miewał kłopoty z rotacją, gdy np. na skutek urazu wypadał ze składu jeden z zawodników. Bartosz gwiazdą zapewne nie będzie, ale o minuty jest w stanie powalczyć – choćby dlatego, że z formą Fiodora Dmitriewa w tym sezonie bywa bardzo różnie.

ŁC, TS

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

 

POLECANE