Mateusz Kostrzewski MVP Pucharu Polski – co za finał!

Share on facebook
Share on twitter

Po odegraniu decydującej roli w spotkaniu z Arką Gdynia, Mateusz Kostrzewski został wybrany MVP całego turnieju. W finałowym meczu zdobył 21 punktów, cały turniej skończył ze średnimi na poziomie 13,7 punktu i 5,3 zbiórki.

Mateusz Kostrzewski / fot. A. Romański, plk.pl

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Postawa Mateusza Kostrzewskiego w meczu finałowym Suzuki Pucharu Polski przesadziła o zwycięstwie z Arką Gdynia 77:74. Kostek zdobył punktów, a kolejni obrońcy byli bezradni wobec jego gry tyłem do kosza i przy obręczy. W całym turnieju średnio zdobywał 13,6 punktu. W ćwierćfinałowym meczu ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra był także kluczową postacią dla końcowego wyniku – zdobył 14 oczek.

Jeszcze miesiąc temu był zawodnikiem Anwilu Włocławek, z którym rozstał się z uwagi na malejące minuty i coraz mniejsze znaczenie w rotacji. Włocławianie już w piątek pojechali do domu, a Mateusz może świętować zdobycie Pucharu Polski wraz ze swoją nową drużyną. Pierwsze mecze w nowych barwach nie zwiastowały aż takiego wystrzału formy Kostrzewskiego. W lidze grał niewiele i mało skutecznie. Jednak jego doświadczenie i fizyczność dały w turnieju o Puchar Polski bardzo dużo.

Mateusz korzystał z przewag w grze tyłem do kosza, skutecznie wymuszał faule, ale także bił się o zbiórki. Najmniej głośny transfer ostatnich tygodni stał się najgłośniejszym zawodnikiem turnieju. MVP Kostrzewskiego podsumowuje cały turniej, który był nieprzewidywalny, tak, jak świetna forma Mateusza.

Przynajmniej równie dobry turniej zagrał Mike Scott, organizatorzy postawili jednak na Polaka, tak decyzja także jest OK. Gratulacje dla „Kostka”!

Grzegorz Szybieniecki

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.