Mateusz Kostrzewski z Anwilu do Stali – ruszyła lawina!

Mateusz Kostrzewski z Anwilu do Stali – ruszyła lawina!

Share on facebook
Share on twitter

Anwil rozstał się za porozumieniem stron z Mateuszem Kostrzewskim, który we Włocławku rozegrał 28 spotkań. „Kostek” przenosi się do BM Slam Stali, a jego odejście rozpoczyna lawinę transferową we Włocławku.

Mateusz Kostrzewski / fot. A. Romański, plk.pl

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Mateusz Kostrzewski (29 lat, 202 cm) rozegrał 28 meczów w barwach Anwilu, w tym 16 w PLK. W lidze zaliczał średnio 8,3 punktu i 3,4 zbiórki, a w Lidze Mistrzów 6,5 punktu i 3,3 zbiórki.

Kostek” w barwach Mistrza Polski prezentował się naprawdę przyzwoicie. Wnosił na parkiet wiele walki podkoszowej, często ustawiany był tyłem do kosza, by wykorzystać jego przewagę wzrostu na pozycji numer 3.

Kostrzewski wraca do Ostrowa, gdzie w poprzednim sezonie zdobył srebrny medal. Uzupełni lukę w składzie po Łukaszu Majewskim, który zakończył niedawno karierę.

Mateusz stworzy na pozycji niskiego skrzydłowego duet z Przemysławem Żołnierewiczem, co otworzy możliwość dłuższej gry zawodnikom zagranicznym na innych pozycjach.

Jego przenosiny to prawdopodobnie nie koniec zmian w Stali, a już na pewno nie we Włocławku, gdzie po rozwiązaniu z nim z kontraktu, lawina transferowa powinna ruszyć – głównym celem jest dopasowanie Ivana Almeidy.

GS

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

NBA

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53