Mateusz Kostrzewski z Anwilu do Stali – ruszyła lawina!

Share on facebook
Share on twitter

Anwil rozstał się za porozumieniem stron z Mateuszem Kostrzewskim, który we Włocławku rozegrał 28 spotkań. „Kostek” przenosi się do BM Slam Stali, a jego odejście rozpoczyna lawinę transferową we Włocławku.

Mateusz Kostrzewski / fot. A. Romański, plk.pl

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Mateusz Kostrzewski (29 lat, 202 cm) rozegrał 28 meczów w barwach Anwilu, w tym 16 w PLK. W lidze zaliczał średnio 8,3 punktu i 3,4 zbiórki, a w Lidze Mistrzów 6,5 punktu i 3,3 zbiórki.

Kostek” w barwach Mistrza Polski prezentował się naprawdę przyzwoicie. Wnosił na parkiet wiele walki podkoszowej, często ustawiany był tyłem do kosza, by wykorzystać jego przewagę wzrostu na pozycji numer 3.

Kostrzewski wraca do Ostrowa, gdzie w poprzednim sezonie zdobył srebrny medal. Uzupełni lukę w składzie po Łukaszu Majewskim, który zakończył niedawno karierę.

Mateusz stworzy na pozycji niskiego skrzydłowego duet z Przemysławem Żołnierewiczem, co otworzy możliwość dłuższej gry zawodnikom zagranicznym na innych pozycjach.

Jego przenosiny to prawdopodobnie nie koniec zmian w Stali, a już na pewno nie we Włocławku, gdzie po rozwiązaniu z nim z kontraktu, lawina transferowa powinna ruszyć – głównym celem jest dopasowanie Ivana Almeidy.

GS

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57