Mateusz Ponitka błyszczy – Obradoiro wciąż zadziwia

Share on facebook
Share on twitter

Polak był najlepszym zawodnikiem zespołu z Teneryfy w niedzielnym pojedynku z Obradoiro, ale Iberostar przegrał 64:75 wyjazdowy mecz z objawieniem rozgrywek ACB.

Mateusz Ponitka (fot. FIBA.com)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Mateusz Ponitka nie zwalnia tempa, czy to liga, czy europejskie puchary, imponuje skutecznością, jest kluczowym graczem swojego zespołu i trafia do zestawień najbardziej efektownych akcji. Podobnie było w niedzielę.

Polak spędził na boisku ponad 30 minut, zdecydowanie najwięcej w zespole. Zdobył 15 punktów, trafiając 4-6 z gry i 7-9 rzutów wolnych. Dodał 3 zbiórki i blok.

Niestety, Iberostar nie podołał Obradoiro , które bezapelacyjnie jest największym zaskoczeniem obecnego sezonu w ACB. Po tej wygranej gospodarze, którzy w poprzednich sezonach zazwyczaj bywali w ogonie tabeli, są na 3 miejscu z bilansem 7-2. Wyprzedzają m.in. Barcelonę, Unicaję Malaga i właśnie Iberostar.

Zespół Ponitki kiepsko radzi sobie z łączeniem obowiązków w Lidze Mistrzów i ACB, w lidze ma bilans zaledwie 4-5 i jest na dalekiej 12. pozycji. Dobrze, że chociaż świetna forma Mateusza może cieszyć polskich kibiców.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ>>

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi