PRAISE THE WEAR

Mateusz Ponitka w formie – super mecz w Astanie (WIDEO)

Mateusz Ponitka w formie – super mecz w Astanie (WIDEO)

Lider reprezentacji Polski pokazuje świetną formę przed decydującą fazą sezonu. Na trudnym terenie w Astanie jego Lokomotiw Kubań wygrał w VTB 93:83, a Mateusz Ponitka zdobył 23 punkty.

Mateusz Ponitka / fot. Lokomotiv Kuban Krasnodar

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Prowadzona przed Emila Rajkovicia drużyna z Kazachstanu to bardzo niewygodny rywal, nie tylko ze względu na nietypowy, kolarski obiekt na którym gra swoje mecze – jest także jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu VTB. Lokomotiw celuje jednak wyżej i potrafił wygrać na wyjeździe.

Mateusz Ponitka spędził na boisku aż 34 minuty, tradycyjnie wyszedł w pierwszej piątce. Trafił 7/9 rzutów z gry, w tym 2/2 z dystansu oraz 9/11 linii z wolnych. Dodał 6 zbiórek. Był to to jeden z jego najlepszych występów w sezonie. Kilka jego akcji i wypowiedzi znajdziecie tutaj:

Drugą gwiazda meczu był, były gracz NBA, Dorrell Wright, który zdobył 30 punktów, trafiając rewelacyjne 7/9 z dystansu. W barwach drużyny ze stolicy Kazachstanu, zwanej od kilku tygodni także Nursułtan, dobry mecz (17 pkt.) zaliczył znany z gry w PLK Stephen Holt.

Po tej wygranej Lokommotiw jest na 4. pozycji w tabeli VTB, a Astana na 6., wyżej niż np. tak sila drużyna jak NIżny Nowogród.

W całym sezonie ligi rosyjskiej Mateusz Ponitka notuje średnie na poziomie 9.3 punktu oraz 3,7 zbiórki na mecz. Trafia 69% rzutów za 2 punkty, 47% (wyraźny postęp) za 3 oraz 74 % wolnych.

RW

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 




POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.