Mateusz Ponitka w Rosji – wybrał Lokomotiv Kuban!

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentant Polski, po świetnym sezonie w Iberostarze Teneryfa, podpisał kontrakt z Lokomotivem Kuban Krasnodar – donoszą europejskie serwisy. Byłby to krok do przodu w karierze, ale wciąż nie byłaby to Euroliga.

Mateusz Ponitka (fot. Twitter/@CB1939Canarias)

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Mateusz Ponitka (25 lat, 197 cm) postanowił po ubiegłym sezonie wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystał opcję zawodnika w kontrakcie, rezygnując z drugiego sezonu w barwach Iberostaru Teneryfa. Polak miał podstawy, aby szukać jeszcze lepszej opcji – zagrał świetny sezon w hiszpańskiej ACB, co zaowocowało wybraniem go nawet do drugiej piątki najlepszych graczy ligi. Udanie zaprezentował się też w Lidze Mistrzów.

Lokomotiv Kuban Krasnodar to czołowa drużyna z Rosji, w ostatnich latach trzecia siła w tamtejszej koszykówce – za euroligowymi zespołami z Moskwy, CSKA i Chimkami. W sezonie 2015-16 był rewelacją Euroligi, awansując do Final Four. W minionych rozgrywkach była o krok od wygrania EuroCup i zdobycia ponownego awansu do Euroligi. W finale rozgrywek lepsza okazała się jednak turecka Darussafaka. Trenerem zespołu z południa Rosji jest znany serbski szkoleniowiec Sasa Obradović.

W najbliższy sezonie, obok rozgrywek VTB, zespół z Krasnodaru zagra ponownie w EuroCup, gdzie zresztą został już wylosowany do tej samej grupy, co nasze Asseco (Arka) Gdynia. Dla Mateusza Ponitki – o ile transfer się potwierdzi – byłby to kolejny krok do przodu w mądrze prowadzonej karierze, ale czy maksymalny? Można się już było spodziewać, że podejmie raczej próbę gry w Eurolidze, czyli najsilniejszych rozgrywkach poza NBA. Poczekajmy jeszcze na oficjalne ogłoszenie.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE