Mateusz Ponitka nie zwalnia – znów najskuteczniejszy

16 punktów i 8 zbiórek w wygranym 83:69 meczu z Bilbao, piąte spotkanie, w którym jest najlepszym strzelcem Iberostaru. Trwa mocna inauguracja sezonu 24-letniego skrzydłowego.

Mateusz Ponitka (fot. FIBA.com)

PLK, NBA – obstawiaj w UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Sobotnie spotkanie Iberostaru Teneryfa z RETAbet Bilbao Basket przez trzy kwarty było wyrównane, po 30 minutach było tylko 51:48 dla gospodarzy. Mateusz Ponitka miał wówczas już 11 punktów, w czwartej kwarcie dorzucił 5. W zrywie, który pozwolił wypracować ostateczną przewagę, błyszczeli tym razem inni gracze Iberostaru.

Ale nie ma wątpliwości, że liderem na starcie sezonu jest Ponitka. W ACB (bilans zespołu to 4-1) ma średnio 15,8 punktu, w Lidze Mistrzów (1-1) rzuca po 13,0. W sumie był najlepszym strzelcem Iberostaru w 5 z 7 dotychczasowych spotkań w tych rozgrywkach.

W tym tygodniu dwa kolejne, także logistyczne, wyzwania – w środę mecz w Gaziantepie w Lidze Mistrzów, w sobotę ligowy mecz w Andorze z MoraBankiem, w którym występuje Przemysław Karnowski.