PRAISE THE WEAR

Mathieu Wojciechowski w Śląsku – będą efektowne loty!

Mathieu Wojciechowski w Śląsku – będą efektowne loty!

Jeden z najlepszych polskich zawodników poprzedniego sezonu, po udanych występach w Dąbrowie, został zawodnikiem Śląska. Mathieu Wojciechowski we Wrocławiu to jednak pewne zaskoczenie.

Mathieu Wojciechowski / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa Górnicza

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Mathieu Wojciechowski (26 lat, 203 cm) w poprzednim sezonie dopiero debiutował na parkietach PLK. Wcześniej, całą swoją karierę spędził we Francji, gdzie miał okazję chociażby zadebiutować w Eurolidze w barwach CSP Limoges, a w ostatnim sezonie przed wyjazdem do Polski grał w JL Bourg-en-Bresse (razem z Chasem Simonem).

Podpisanie kontraktu w Dąbrowie Górniczej, pod względem sportowym, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Wojciechowski w MKS-ie pokazał się ze świetnej strony będąc jednym z czołowych Polaków w lidze.

W sezonie 2018/19 zdobywał średnio 13,6 punktu i notował 5,7 zbiórki, w ponad 28 minut spędzanych na parkiecie. Na posezonowej gali PLK otrzymał nagrodę na najbardziej energetycznego zawodnika ligi. Otrzymał także powołanie do reprezentacji Polski. W styczniu został wybrany MVP miesiąca w lidze.
Mathieu dał się poznać jako zawodnik grający bardzo atletycznie, często efektownie, ale najważniejsze, że skutecznie. Małe kłopoty ma na dystansie, gdzie trafia tylko 31% rzutów za 3 punkty, choć z każdym kolejnym miesiącem poprawiał ten wskaźnik. Wojciechowski to uniwersalny skrzydłowy, raczej trójka, z konieczności czwórka.

Jego decyzja o dołączeniu do Śląska Wrocław jest, mimo wszystko, trochę zaskakująca. Po zakończeniu sezonu Mathieu deklarował chęć gry w zespołach z TOP4, a ostatecznie ląduje w ligowym beniaminku, którego kształt i cel w nadchodzącym sezonie pozostaje nieznany.

Wojciechowski to nie jedyny zawodnik, który wzmacnia zespół z Wrocławia. Kontrakt przedłużył także Norbert Kulon, a z Dąbrowy – podobnie jak Mathieu – do Śląska przenosi się doświadczony podkoszowy, Michał Gabiński. Oficjalnie nazwisko trenera nie jest jeszcze znane, choć wiele wskazuje na to, że będzie nim Andrzej Adamek.

GS
POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.