REDAKCJA

Maxime De Zeeuw – reprezentant Belgii w Stelmecie (WIDEO)

Maxime De Zeeuw – reprezentant Belgii w Stelmecie (WIDEO)

Ma za sobą grę w lidze włoskiej, niemieckiej, czeskim Nymburku, ostatnio reprezentował barwy hiszpańskiej Obradoiro, a teraz zagra w Polsce. Belgijski podkoszowy, Maxime De Zeeuw, został nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC Zielona Góra.
Maxime De Zeeuw / fot. FIBA

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

Maxime De Zeeuw (33 lata, 203 cm) to doświadczony belgijski silnny skrzydłowy, który ma w swoim CV rozpoznawalne kluby z mocnych lig jak Antwerpia Giants (Belgia), Virtus Roma (Włochy), Nymburk (Czechy), EWE Basketes Oldenburg (Niemcy), a ostatnio także Rio Natura Obradoiro (Hiszpania).

Prawie wszędzie gdzie grał był istotnym elementem rotacji zespołu. De Zeeuw to także etatowy reprezentant Belgii. Z kadrą zaliczył między innymi cztery Eurobaskety, a na swoim koncie ma także wiele meczów w eliminacjach do mistrzostw świata czy Europy.

Ostatnie 2 sezony Belg spędził w Hiszpanii. Nie były to może bardzo udane lata, a jego rola była niewielka, jednak trzeba pamiętać, że to wciąż była liga ACB. W rozgrywkach 2019/20 notował średnio 3,5 punktu i 2,1 zbiórki w 11 minut. 

De Zeeuw ma teraz być uzupełnieniem składu Stelmetu pod koszem. W zespole z Zielonej Góry wyraźnie brakowało wsparcia dla tercetu Geoff Groselle – Filip Put – Blake Reynolds, zwłaszcza pod względem fizycznym mając na uwadze grę w lidze VTB. 

.

Belg to jednak raczej silny skrzydłowy, który podobnie jak Put może pomagać na pozycji numer 5, ale środkowym nie jest. Można więc odnieść wrażenie, że Stelmet cały czas czeka na Przemysława Karnowskiego – termin jego powrotu nie jest jednak wciąż znany.

RW

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami