ME U16: Grupa wygrana – Polska zagra w ćwierćfinale

ME U16: Grupa wygrana – Polska zagra w ćwierćfinale

Pięć meczów, pięć zwycięstw – reprezentacja Polski kadetów perfekcyjnie rozpoczęła mistrzostwa Europy Dywizji B w Podgoricy. W czwartek zagramy w ćwierćfinale z Czechami.

Jeremy Sochan / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Ostatni mecz fazy grupowej decydował o tym, kto zajmie 1. miejsce, a w konsekwencji wpadnie na teoretycznie łatwiejszego rywala w decydującej rundzie. Przeciwnikiem Polaków była Bułgaria, również do tego momentu niepokonana. I widać to było na parkiecie, było to ciężko wywalczone zwycięstwo, po bardzo wyrównanej walce przez pełne 40 minut. Nasza drużyna wytrzymała presję i utrzymała minimalne prowadzenie w końcówce, wygrywając 80:74.

Liderem polskiej drużyny był raz jeszcze – grający rewelacyjny turniej – Jeremy Sochan. Zanotował aż 28 punktów, 12 zbiórek i 4 przechwyty, o klasę przewyższając rywali fizycznością i umiejętnościami. Bardzo dobry mecz zagrał także drugi z liderów drużyny, Aleksander Wiśniewski, który miał 18 punktów, 9 zbiórek i 5 przechwytów.

Polacy wygrali zatem grupę z bilansem 5-0 i teraz zagrają najważniejszy mecz całego turnieju. System rozgrywek (do Dywizji A awansują 3 najlepsze drużyny) powoduje, że ćwierćfinał trzeba bezapelacyjnie wygrać.

Rywalem naszej drużyny, w czwartek o godz. 18.15 będzie reprezentacja Czech, która w swojej grupie zanotowała bilans 4-1. Spotkania tradycyjnie można oglądać na żywo na profilu FIBA w YouTube.

Pełne statystyki z meczu z Bułgarią TUTAJ >>

TS
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.