ME U16: Grupa wygrana – Polska zagra w ćwierćfinale

Share on facebook
Share on twitter

Pięć meczów, pięć zwycięstw – reprezentacja Polski kadetów perfekcyjnie rozpoczęła mistrzostwa Europy Dywizji B w Podgoricy. W czwartek zagramy w ćwierćfinale z Czechami.

Jeremy Sochan / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Ostatni mecz fazy grupowej decydował o tym, kto zajmie 1. miejsce, a w konsekwencji wpadnie na teoretycznie łatwiejszego rywala w decydującej rundzie. Przeciwnikiem Polaków była Bułgaria, również do tego momentu niepokonana. I widać to było na parkiecie, było to ciężko wywalczone zwycięstwo, po bardzo wyrównanej walce przez pełne 40 minut. Nasza drużyna wytrzymała presję i utrzymała minimalne prowadzenie w końcówce, wygrywając 80:74.

Liderem polskiej drużyny był raz jeszcze – grający rewelacyjny turniej – Jeremy Sochan. Zanotował aż 28 punktów, 12 zbiórek i 4 przechwyty, o klasę przewyższając rywali fizycznością i umiejętnościami. Bardzo dobry mecz zagrał także drugi z liderów drużyny, Aleksander Wiśniewski, który miał 18 punktów, 9 zbiórek i 5 przechwytów.

Polacy wygrali zatem grupę z bilansem 5-0 i teraz zagrają najważniejszy mecz całego turnieju. System rozgrywek (do Dywizji A awansują 3 najlepsze drużyny) powoduje, że ćwierćfinał trzeba bezapelacyjnie wygrać.

Rywalem naszej drużyny, w czwartek o godz. 18.15 będzie reprezentacja Czech, która w swojej grupie zanotowała bilans 4-1. Spotkania tradycyjnie można oglądać na żywo na profilu FIBA w YouTube.

Pełne statystyki z meczu z Bułgarią TUTAJ >>

TS
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi