ME U16: Polska w półfinale – awans blisko!

Share on facebook
Share on twitter

Wciąż niepokonani! Reprezentacja Polski kadetów, podczas turnieju Dywizji B w Czarnogórze wygrała swoje szóste spotkanie – z Czechami (89:77). Do awansu do Dywizji A potrzeba jeszcze jednego zwycięstwa.

fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Przy obecnym systemie rozgrywek spotkanie ćwierćfinałowe wydaje się najważniejsze w całym turnieju. Niezależnie od świetnej postawy w grupie, trzeba było go wygrać, aby nadal liczyć na awans do europejskiej elity. Polacy w czwartek świetnie wywiązali się z tego zadania, wytrzymując presję.

Drużyna prowadzona przez Dawida Mazura bardzo dobrze rozpoczęła mecz – po koncertowej pierwszy kwarcie prowadziła aż 33:15. Czesi odzyskali jednak rytm i mecz stopniowo się wyrównywał, a różnica malała. W ostatniej części rywale zbliżyli się nawet na dystans 4 oczek, jednak w samej końcówce nasi kadeci potrafili potwierdzić, że są jednak jednak trochę lepsi – m.in. dzięki pewnej ręce Aleksandra Wiśniewskiego na linii rzutów wolnych (12/12 w meczu!).

Najskuteczniejszymi strzelcami naszego zespołu byli Wiśniewski (19 pkt.) i Wojciech Siembiga (16 pkt.). Raz jeszcze nie do zatrzymania w walce pod tablicami był Jeremy Sochan, który do 15 punktów dodał aż 14 zbiórek, w tym 6 w ataku.

Aby awansować do Dywizji A Polacy muszą teraz wygrać 1 z 2 pozostałych meczów. Pierwszą szansą będzie w piątek (godz. 20.30) półfinał z gospodarzami – Czarnogórą. Spotkanie będzie można zobaczyć za pośrednictwem profilu FIBA w YouTube.

Pełne statystyki meczu z Czechami TUTAJ >>

PG