ME U16: Wygrana ze Szwecją na dobry początek

Share on facebook
Share on twitter

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła mistrzostwa Europy Dywizji B w Podgoricy od zwycięstwa. Podopieczni Dawida Mazura pokonali Szwecję 74:59.

Trener Mazur i jego drużyna / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Pierwsza połowa była wyrównana, obserwowaliśmy sporo niecelnych rzutów z dystansu po obu stronach. Po zmianie stron różnicę zrobiła lepsza obrona Polaków. W ataku graliśmy ciągle falami, ale wystarczyło to na zbudowanie przewagi, a w końcówce zdarzył się nawet na odjazd na prawie 20 pkt

Indywidualnie – statystycznie świetnie wypadł Jeremy Sochan, który miał 15 punktów, 13 zbiórek (8 w ataku!) oraz 6 przechwytów. Double double zaliczył także Konrad Rosiński (10+10). Hubert Łałak zdobył 15 punktów, a Aleksander Wiśniewski zanotował 8 asyst.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

W swoim drugim spotkaniu Polacy zmierzą się z Kosowem. Mecz w piątek o godz. 18.15 tradycyjnie będzie można zobaczyć na profilu FIBA w YouTube. Z sześciodrużynowej grupy do ćwierćfinałów awansują tylko dwie najlepsze ekipy, więc każde zwycięstwo się liczy.

PG
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.