ME U18: Rewelacyjny start Polaków – Belgia też pokonana!

To już trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielny wieczór Polska, po świetnej grze w obronie, pewnie pokonała Belgię 65:43 i rywalizację w mistrzostwach Europy Dywizji B zaczyna od perfekcyjnego bilansu 3-0.

Reprezentacja Polski U18 / fot. PZKosz

Belgia, podobnie jak Polska, turniej w rumuńskiej Oradei rozpoczęła od 2 wygranych i można się było spodziewać trudnej przeprawy naszej reprezentacji juniorów. Okazuje się, że dzięki bardzo dobrej obronie, zespół prowadzony przez Andrzeja Adamka, dominował przez całe spotkanie z silnymi fizycznie rywalami.

Koncertowa była szczególnie 2. kwarta, w której zdobyliśmy aż 32 punkty. Trójki trafiali Kacper Gordon i Mateusz Kaszowski, a w pomalowanym dominowali Kacper Kłaczek i Sebastian Rompa. Belgowie nie mieli pomysłu zwłaszcza na naszą obronę strefową, odepchnięci daleko od kosza, bezradnie ograniczali się do trudnych rzutów z dystansu. Do przerwy było aż 47:22 dla Polski.

Druga połowa, choć już może bez fajerwerków, to pełna kontrola polskiego zespołu. Kłaczek skończył mecz z double double – 13 pkt. 11 zbiórek, także 13 punktów miał Gordon.

Polska zaczęła zatem turniej Dywizji B od świetnego 3-0. We wtorek o godz. 15.15 zagra ze Szwajcarią, która ma na koncie 1 zwycięstwo i 2 porażki. Transmisję tradycyjnie będzie można oglądać na profilu FIBA w YouTube.

PG

Dwie przegrane z rzędu w Madison Square Garden łączną różnicą ponad 80 punktów przelały czarę goryczy. David Fizdale nie jest już trenerem New York Knicks, chwilowym następcą ma być Mike Miller, dotychczasowy asystent.
7 / 12 / 2019 0:28
Po kilku chudszych latach, 3-krotni mistrzowie NBA znów są ścisłej czołówce Wschodu. Mądrze budowana drużyny, piękne trafienia w drafcie i dobry trener – na Florydzie pokazują, jak w książkowy sposób zrealizować przebudowę.
6 / 12 / 2019 18:09
Houston Rockets oficjalnie złożyli w czasie protest w biurze NBA, domagając się powtórki ostatnich ośmiu minut spotkania z San Antonio Spurs. Jako powód podają pomyłkę sędziów, którzy nie uznali prawidłowo zdobytych punktów Jamesa Hardena.
6 / 12 / 2019 14:41

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08